Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Paris'te ''Bomba'' Paniği

Paris'te ''Bomba'' Paniği
Fransa'nın başkenti Paris'te önceki geceki terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin anıldığı etkinlik sırasında, bir söylenti üzerine büyük panik yaşandı. Bomba ya da silah sesi duyulduğu yönündeki iddiaların ardından başlayan panikle insanlar korku içinde koşmaya başladı. Kısa süre sonra polis, iddiaların asılsız olduğunu duyurdu.

 

Kanlı saldırıların düzenlendiği yerlerden biri yakınlarında gerçekleşen ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki yüzlerce insanın çığlıklar atarak koşmasına yol açan olayın kesin nedeni henüz bilinmiyor.

Bir araçta bomba olduğuna dair söylentilerin insanları paniğe sürüklediği iddia ediliyor. Bir diğer söylenti de görevlilerin bir şüpheliyi kovaladığı ve ardından etraftaki insanların kaçmaya başladığı yönünde. Reuters'a konuşan bir yetkili, vatandaşlardan bazılarının silah sesi duyduklarına dair iddialar olduğunu söyledi.

Olay yerine takviye polis geldiği görülürken; AFP haber ajansı, olayın "yanlış alarmdan kaynaklanmış gibi göründüğünü" bildirdi.
 
Associated Press'e bilgi veren bir polis ise, "Birisi, panik içinde polise koşmuş. Polisler de silahlarını çekerek olay yerine gelince, etraftakiler korku içinde kaçışmaya başladı" dedi.
 
Yaşanan bu olay, bir söylentinin dahi diken üstündeki Paris halkı üzerinde nasıl bir etki yarattığını gözler önüne serdi.
 
Reuters'a konuşan bir polis yetkilisi, "İnsanlar hiçbir sebep yokken koşuyordu. Biz bir şey duymamıştık. İfadesine başvurduğumuz insanlar da aynı şekilde" dedi.
 
Reuters, benzer bir paniğin, Cuma gecesi saldırıya uğrayan barın önünde katliamın kurbanlarını anan Parisliler arasında da yaşandığını bildirdi.

 

Yayın Tarihi : 15.11.2015 : 22:34

Etiketler : frasa    paris    saldırı    terörö    ölü    bomba paniği       


Yorumlar

9010
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN