Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP Sandığına Çekiçli Saldırı

CHP Sandığına Çekiçli Saldırı
İzmir’in Karşıyaka İlçesi’nin Yalı Mahallesi’nde, CHP’nin delege seçimleri devam ederken, kimliği belirsiz bir erkek sandığa çekiçle vurup, plakasında ’Evleniyoruz’ yazılı otomobille olay yerinden uzaklaştı.

 

İzmir’de CHP’nin delege seçimlerinin son günü de gergin geçti. Karşıyaka Yalı Mahallesi’nde Kadın Danışma Merkezi’nde bugün yapılan delege seçimlerinde oy kullanma işlemi devam ederken, kimliği belirsiz bir erkek sandığa çekiçle vurup, plakasında ’evleniyoruz’ yazan gelin arabasına bindi ve olay yerinden ayrıldı.
 
CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, "Bir adam sandığa yaklaşmış, sandık görevlileri ’kimliğinizi verin’ demiş. Adam da ’kimliğim yok ama çekicim var’ diyerek, sandığa çekiçle vurmuş. Sandıkta hasar olmadığı için oy verme işlemi devam etti. Adamı kimse tanımıyor, muhtemelen partili değil. Adam daha sonra plakasında ’evleniyoruz’ yazılı düğün arabasına binip gitmiş" dedi.
 
CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Mustafa Özuslu da karakola giderek şikayetçi oldu. Özuslu, olay anında mekan içinde kamera çekimi yapılmadığını, ancak Dudayev Bulvarı Başkent Hastanesi yakınlarındaki kameralardan saldırganın kimliğinin tespit edilmeye çalışılacağını söyledi.
 
SEÇİM ÇOĞUNLUK SAĞLANAMADI İÇİN İPTAL EDİLDİ
 
Yalı Mahallesi’nde tek listeyle yapılan seçim, sandığa çekiçli saldırıdan olmasa da, üçte çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle iptal edildi. Bin 64 CHP üyesinin olduğu sandıkta 355 üyenin sandığa gitmesi gerekiyordu, ancak bu sayı 304’te kaldı. Kongre takvimine göre delege seçimleri için süre dolduğundan, seçimi tekrarlayacak zaman da kalmadı. CHP İzmir li Başkanlığı, hafta başında Yalı Mahallesi hakkındaki kararını verecek.

Yayın Tarihi : 15.11.2015 : 17:05

Etiketler : Chp    Sandığına    Çekiçli    Saldırı    Politika   


Yorumlar

6047
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN