Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


G-20 Protesto Eyleminde Polis Müdahalesi

G-20 Protesto Eyleminde Polis Müdahalesi
Antalya’da, G-20 Liderler Zirvesi’ni protesto için toplanma alanında polisin üst araması sırasında olay çıktı. Güvenlik güçleri 10 kadar göstericiyi gözaltına aldı.

 

Antalya’da Belek Turizm Bölgesi’nde düzenlenen G-20 Liderleri Zirvesi’ni protesto eden sivil toplum örgütleri, saat 13.00’ten itibaren Aydın Kanza Parkı’nda toplandı. Parkın çevresini bariyerlerle kapatan polis, eylemcileri tek tek aradıktan sonra alana aldı. Yoğun güvenlik önleminin alındığı park çevresine çok sayıda  polis TOMA ve zırhlı araçlarla önlem aldı.
 
Yürüyüş güzergahı olan Güllük ve Cumhuriyet Caddesi de trafiğe kapatıldı. Arama noktalarında görevli polislere, ’canlı bomba şüphelisi’ olarak aranan kişilerin fotoğrafları ve isim listesi verildi. Protestonun yapılacağı alanda, köpeklerle bomba araması da yapıldı.
 
ARANMAK İSTENMEYEN GRUBA MÜDAHALE
 
Toplanma merkezi olan Aydın Kazan Parkı’ndaki arama noktasında üst araması yaptırmak istemeyen bir grup, polisle tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine polis 10 kadar eylemciyi gözaltına alırken, kısa süreli gerginlik yaşandı.
 
Meydana giren eylemciler, çeşitli slogan ve pankartlarla G-20 Zirvesi’ni protesto etti. Göstericiler buradan yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki Cumhuriyet Meydanı’na yürüyerek, oraya gelen diğer göstericilerle birleşip, G- 20 Zirvesi’ni protesto edecek.
 
Eylemi yabancı ve yerli medyadan çok sayıda basın mensubu takip ediyor.

Yayın Tarihi : 15.11.2015 : 14:33

Etiketler : G-    Protesto    Eyleminde    Polis    Müdahalesi    Genel   


Yorumlar

3105
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN