Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Silvan Olaylar ve Saldırı Protesto Edildi

Silvan Olaylar ve Saldırı Protesto Edildi
Çeşitli sivil toplum kuruluşu üyesi bir grup, Silvan’da yaşanan olayları protesto etmek amacıyla Galatasaray Meydanı’nda saat 18.00’da bir araya geldi. Kendi güvenlik önlemini alan eylemcilerden bazıları, katılımcıların üzerine tek tek aradıktan sonra eylem alanına girmelerine izin verdi. Üzerinde “Kobane, Suruç, Ankara, Beyrut, Paris IŞİD katliamlarını lanetliyoruz.''

 

"MASUM İNSANLARA KABUS YAŞATMAYA DEVAM EDİYORLAR"
Eyleme destek veren Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, “Gündemimiz yine maalesef hep katliamlarla dolu. Bizler yine acılarla bir araya gelip, acılarımızı konuşmak, tepkilerimizi göstermek zorunda kalıyoruz. Suruç’u unutmadan bizlere, Cizre’yi , Varto’yu, Lice’yi yaşatanlar, Ankara’yı unutmadan Silvan’ı, Silopi’yi , Nusaybin’i yaşatanlar bugün geldiğimiz noktada Ortadoğu halkı olarak insanlık tarihi boyunca medeniyetler beşiği, tarihin, kültürün, insanlığın, erdemin beşiği sayılan bir coğrafyanın insanları olarak bugün hepimiz bir kırılma sürecindeyiz. Öylesine bir kara tarih içerisindeyiz ki, öylesine bir kara tünel ve kara bir zihniyetle karşı karşıyayız ki; Ortadoğu’dan çıkan bir zihniyet, Ortadoğu’dan kendini gösteren bir Yezidci zihniyet, ırkçı, faşist, dinci, gelenecekçi, erkek egemenci bir zihniyet değil sadece Ortadoğu halklarına, vahşeti, kabusu yaşatsın, bugün yeryüzününün farklı coğrafyalarında, ülkelerde masum insanlara kabus yaşatmaya devam ediyorlar“ diye konuştu.
 
Ayşe Gökpınar’ın okuduğu ortak basın bildirisinde ise şunlara değinildi: “Silvan ne yana düşer? Hangi coğrafyanın doğusuna, hangi kalbin ıssızına? Yüreklerin kulakları sağır. Bir kent, bir halk günlerdir abluka altında; tıpkı Filistin halkının Siyonist İsrail devletine direndiği gibi, tankıyla topuyla, özel harekat timleri, kobra helikopterleri ve savaş uçaklarıyla saldıran Saray rejimine karşı direniyor. Yazılı ve görsel medya yine üç maymunu oynuyor. Savaş çığırtkanları iş başında. Riyakarlıkta sınır tanımayan bir iktidar var karşımızda. Filistin halkının uğradığı zulme göstermelik de olsa tepki gösterenler, Mısır’da Mursi için, Esma için feryat figan edenler, söz konusu Kürt halkı olduğunda, dönüp dönüp andıkları ecdatlarının kanlı kılıcını kuşanıyorlar. Daha dün Esad’ı ’kendi ülkesini bombalayan bir hükümet meşru değildir’ diyerek lanetleyenler, bugün Silvan’da karadan ve havadan halkın üzerine bombalarla ölüm ve zulüm yağdırıyor. “Paris’de dün yaşanan saldırıların da protesto edildiği eylem, basın açıklamasının ardından sona erdi.

Yayın Tarihi : 14.11.2015 : 21:09

Etiketler : Silvandaki    Olaylar    Paristeki    Terör    Saldırısı    Protesto    Edildi   


Yorumlar

7630
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN