Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İnşaat Malzemeleri Üretilen Fabrika Yandı

İnşaat Malzemeleri Üretilen Fabrika Yandı
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) kurulu bulunan ve inşaat malzemeleri üreten Setka Yapı Kimyasalları Fabrikası’nda yangın çıktı. Tesis kullanılamaz hale geldi.

 

 
OSB 31’inci Cadde’deki fabrikanın üretim bölümünde saat 13.00 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler, bir anda tüm fabrikayı sardı. ihbar üzerine çok sayıda itfaiye, ambulans ve polis ekibi sevk edildi. OSB itfaiye ekiplerinin yetersiz kaldığı yangına, Büyükşehir Belediyesi ekipleri de müdahale etti. Fabrikada çalışan işçiler hızla tahliye edilirken, polis de çevrede önlem aldı. Alevler nedeniyle çatısı çöken fabrikadaki yangın, yaklaşık 1.5 saat süren söndürme çalışmaları sonucu kontrol altına alındı. Fabrikadaki duman gökyüzünde kara bulutları oluşturdu.
 
OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan da, OSB’ye gelerek söndürme çalışmalarını izledi. Yangında can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu belirten Nursaçan, şöyle dedi:
 
"Yan taraftaki taşıyıcı panel olmasa, yangının yol açtığı hasar şu ankinin dörtte biri kadar olurdu. Demek ki, emniyet tedbirleri yetersizmiş. Can kaybı olmadığı için mutluyuz. İnşallah, OSB’mizdeki hiçbir fabrikadaki bir daha böyle tatsız bir olayla karşılaşmayız. Çok ciddi hasar var ama can kayı olmaması sevindirici."
 
Yangınla ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldı.

Yayın Tarihi : 14.11.2015 : 16:27

Etiketler : İnşaat    Malzemeleri    Üretilen    Fabrika    Yandı   


Yorumlar

7141
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN