Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Pazardan Tereyağı Diye Margarin Almayın

Pazardan Tereyağı Diye Margarin Almayın
Karşıyaka Belediyesi Zabıta ekiperi, Bostanlı Pazaryerinde ’sahte tereyağı’ operasyonu yaptı. Margarine; patates nişastası ve tereyağ esansı katarak etiketsiz olarak satan 10 tezgah sahibi için işlem başlatıldı.

 

 
Karşıyaka Belediyesi, Bostanlı Pazaryerinde ’sahte tereyağı’ operasyonu yaptı. Etiketsiz ve açıkta tereyağı satan 10 tezgah tespit edildi. Yapılan incelemeler sonucunda; normal margarine patates nişastası, tereyağ esansı ve tereyağ asidi karıştırılarak tereyağ görünümü verildiği, ürünün sahte ve etiketsiz olarak satıldığı tespit edildi.
 
Laboratuvar sonuçlarının alınması için tezgahtaki ürünler toplanarak yetkili makamlara gönderildi. Tezgah sahipleri ile ilgili yasal işlem başlatıldı. Ekipler; etiketsiz olarak satışa sunulan tereyağlarının nerede ve nasıl üretildiğinin bilinmediğini bu yüzden de sağlığa uygun olmadığını, tüketilmemesi gerektiğini belirtti.
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyaka’da halk sağlığını tehdit eden, açıkta ve etiketsiz satılan gıdalara yönelik denetimlerimizi taviz vermeden sürdürüyoruz. Daha önce de benzer çalışmalar yaparak, besinlerimizi zararlı hale getirenlere karşı önlemlerimizi almıştık. Tereyağı günlük olarak sürekli tükettiğimiz bir gıda ürünü ve hem üretim şekli hem de satış koşulları sağlık açısından oldukça önemli. Kurallara uymayanlara, halkın sağlığını tehdit edenlere geçit vermeyeceğiz. Denetimlerimiz sürecek" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 14.11.2015 : 12:17

Etiketler : Pazardan    Tereyağı    Diye    Margarin    Almayın    Bölge   


Yorumlar

9379
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN