Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çanakkale'de Klasik Müzik Ziyafeti

Çanakkale'de Klasik Müzik Ziyafeti
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) İÇDAŞ Kongre ve Fuar Merkezi’nde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), klasik müziği sevdirmeyi hedefleyen turne kapsamında Çanakkaleli müzikseverlerle buluştu.

 

Çok sesli evrensel müziğin Türkiye’de yaygınlaştırılması için çeşitli projeler üreterek klasik müziğin daha fazla insan tarafından tanınıp sevilmesini hedefleyen Doğuş Grubu’nun ana sponsoru olduğu Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile birlikte yürüttüğü ’Kampüste Senfonik Akşamlar’ Turnesi’ni Çanakkale’ye taşıdı. Proje kapsamında kente gelen Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Çanakkalelilere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı. Konserde keman sanatçısı Cihat Aşkın’da orkestraya eşlik etti. 2 saat süren konserde CSO, Dünya klasikleri ile Türk bestecilerin eserlerini seslendirdi.
 
Çanakkale’de bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Şef Rengim Gökmen, "Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrayla 6 yıldır kampüste senfonik akşamlar projesini sürdürüyoruz. Doğuş grubunun desteğiyle sürdürülen bu projede bugüne kadar 34’üncü üniversitemizde 40 bine yakın öğrencilerimizle buluştuk. Her zaman da çok büyük bir ilgiyle karşılandık. Bütün izleyicilerimizin teveccühüne buradan teşekkür etmek istiyoruz. Bugün bu turnemiz sona eriyor. Gelecek yıla kadar tekrar üniversitelerimizle buluşacağız. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası yalnız Ankara’nın orkestrası değil, dikkate derseniz diğer senfoni orkestraları gibi değil, Cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrasıdır. Bu yüce makamın adını Mustafa Kemal Atatürk’ün vermiştir" dedi. 
 
Öte yandan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın 14 Kasım Cumartesi günü Balıkesir Üniversitesi’nde vereceği konser Balıkesir’deki şehit cenazesi nedeniyle iptal edildi.

Yayın Tarihi : 13.11.2015 : 21:38

Etiketler : Cumhurbaşkanlığı    Senfoni    Orkestrasından    Klasik    Müzik    Ziyafeti    Genel   


Yorumlar

6619
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN