Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tutuklananların Sayısı 5'e Yükseldi

Tutuklananların Sayısı 5'e Yükseldi
Eskişehir, İstanbul, Diyarbakır, Kayseri, Bursa ve Tokat’ta polisin ’Fethullahçı Terör Örgütü- Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik olarak düzenlediği operasyonda tutuklananların sayısı 5’e yükseldi.

 

Eskişehir Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerince 10 Kasım Salı günü aralarında Fethullah Gülen cemaatinin ’Eskişehir il imamı’, ’Eskişehir imam yardımcısı’ ve ’Eyalet ve Bölge İmamları’nın olduğu öne sürülen 24 şüpheli gözaltına alındı. ’Silahlı terör örgütü kurmak, silahlı terör örgütü yönetmek, silahlı terör örgütüne üye olmak, silahlı terör örgütüne yardım etmek, silahlı terör örgütünün faaliyeti kapsamında özel belgede sahtecilik, güveni kötüye kullanma, dernekler kanununa muhalefet ve yardım toplama kanuna muhalefet etmek’ ile suçlanan şüphelilerden sorgulamaları tamamlanan 15 kişi dün adliyeye sevk edilmişti. İfadeleri alınan şüphelilerden 3’ü savcılık tarafından serbest bırakılırken, 12 şüpheli ise tutuklama talebiyle 1’inci Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Şüphelilerden Halil Çankaya, Adem Kahraman, Yalçın Ercan ve İsmail Demir’i tutuklandı, 8 şüpheli de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 
 
1 KİŞİ DAHA TUTUKLANDI
 
Aynı soruşturma kapsamında Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulamaları tamamlanan 9 kişi de bugün adliyeye sevk edildi. Savcılıkta ifadeleri alınan şüpheliler tutuklama talebiyle 1’inci Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Şüphelilerden ’Eskişehir imamı’ olduğu öne sürülen Mehmet Meleş tutuklandı, 8 şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.  
 
Tutukluların avukatları, Eskişehir 2’nci Sulh Ceza hakimliğine başvurarak tutuklama kararına itirazda bulunacaklarını belirtti. Akşam saatlerinde serbest bırakılan 8 kişi ise adliye çıkışında yakınlarına sarılıp sevinç yaşadı. 

Yayın Tarihi : 13.11.2015 : 19:56

Etiketler : Fethullahçı    Terör    Örgütü    Operasyonunda    Tutuklananların    Sayısı    e    Çıktı   


Yorumlar

5112
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN