Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ana Sınıfı Öğrencilerine Oyuncak

Ana Sınıfı Öğrencilerine Oyuncak
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bir anaokulu tarafından başlatılan ’Kendi Oyuncağını Kendin Yap’ projesi kapsamında toplanan atık eşyalar öğrencilere oyuncak olarak geri döndü.

 

 
Yüksekova İlçesi’nde öğrencilerin sanatsal yönlerini geliştirmek, el becerilerine katkıda bulunmak ve maddi imkansızlıklar nedeniyle alınamayan oyuncakların yapımı için Güngör Mahallesi Anaokulu öğretmenleri tarafından ’Kendi Oyuncağını Kendin Yap’ projesi başlatıldı. Öğretmenlerin velilerden istediği kullanılmayan su-meyve suyu şişesi, boncuk, ip, karton kutu, kumaşlar okula getirildi. Getirilen atık eşyalar, öğretmen ve öğrenciler tarafından oyuncağa dönüştürüldü. Güngör Mahallesi Anaokulu Müdürü Cansu Altun, projeyi veliler ile birlikte hazırladıklarını belirterek şöyle konuştu:
 
"Okulumuzda hem öğrencilerin becerilerini geliştirmek hem de, öğrencilere kendi yaptıkları oyuncaklara sahip olabilmeleri için başlattığımız Kendi Oyuncağını Kendin Yap’ projesi büyük ilgi gördü. Bizde veliler ile birlikte çalıştığımız bu projeden oldukça keyif aldık. Velilerimize, onların çöp olarak nitelendirdiği bizim de oyuncak yapımında kullanabileceğimiz eşyaları getirmelerini istedik. Getirilen kullanılmayan eşyalarla veliler ve çocuklarımızla birlikte çok güzel oyuncaklar yaptık. Etkinliğimiz amacına ulaşmış sayılır. Amaç imkansızlıklar içinde olan okulumuza destek vermek. Okulumuza herkesin destek vermesini istiyoruz"
 

Yayın Tarihi : 13.11.2015 : 14:27

Etiketler : Yüksekovada    Atıklardan    Ana    Sınıfı    Öğrencilerine    Oyuncak    Genel   


Yorumlar

2889
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN