Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karabağlar’dan Atık Pil Rekoru

Karabağlar’dan Atık Pil Rekoru
Karabağlar Belediyesi, çevre ve insan sağlığı için tehdit oluşturan atık pil toplamada bir rekora imza atarak 2015 yılının 9 ayında 1 ton 400 kg atık pil topladı.

 

Doğayı ve canlıları korumak amacı ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ortaklaşa düzenlenen kampanya büyük ilgi gördü. İlçedeki okullara, 58 mahalle muhtarlığına, hastanelere, eczane ve iş yerlerine dağıtılan kutu ve bidonlarda, Karabağlar halkının da ilgisiyle 1 ton 400 kg pil toplandı. İlçe genelinde 500’den fazla pil kutusu ve pil bidonu dağıtan Karabağlar Belediyesi, iş yerleri ve vatandaşların da isteği üzerine atık pilleri yerinden alarak kendi tesislerinde depoladı. Kullanılmış piller Uzundere’de bulunan Karabağlar Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi’nin atık pil deposunda biriktirilerek TAP’a teslim edilmek üzere poşetlendi.
 
Karabağlar Belediyesi yetkilileri, içerisindeki kimyasal maddelerin toprağa, suya, havaya karışması sonucunda canlılara zarar veren atık pillerin çöpe atılmaması konusunda vatandaşları uyardı.
 

Yayın Tarihi : 13.11.2015 : 11:54

Etiketler : Karabağlardan    Atık    Pil    Rekoru    Bölge   


Yorumlar

3343
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN