Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türkiye'nin Gururu Takev Karşıyaka

TAKEV bir başarıya daha imza attı.TAKEV 5 ayrı kategori de dünya şampiyonu olarak Türkiye'nin gururu oldu.

 

UNICEF tarafından düzenlenen ve tüm dünyada öğrencilerin online yarıştığı “World Education Games”turnuvalarının şampiyonu Karşıyaka TAKEV öğrencileri oldu.

159 ülkeden 2200 okul ve 6 milyon öğrencinin Literacy (İngilizce okuryazarlık) Secience (Bilim) Mathematic (Matematik) olarak 3 ayrı dalda farklı yaş kategorilerinde kıyasıya mücadele ettiği turnuvada TAKEV Okulları Karşıyaka Şubesi öğrencileri Literacy ( İngilizce okur yazarlık) dalında bir kategoride dünyua şampiyonu olurken 2 kategoride dünya ikinciliği; bilim dalında 1 kategoride dünya ikincisi olurken 1 kategoride dünya şampiyonu oldu. Matematik alanında ise TAKEV'li öğrenciler bir rekora imza atarak 5 ayrı kategoride de dünya şampiyonu olarak Türkiye'nin gururu oldu.

Karşıyaka TAKEV'in bu başarısı adına Karşıyaka Bostanlı TAKEV İlköğretim Okulu'nda tören düzenlendi.

Düzenlenen törene öğrenci ve velilerin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı,  Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü katıldı. 

Tören öncesi başarının mimarlarından Müdür Yardımcısı  ve Matematik Öğretmeni Hasan Özelce  Ben TV mikrafonlarına duygularını paylaştı.
 
Ödül töreninde öğrencilerin heyecanlı olduğu görülürken öğrenciler ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı ve Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel'den aldı.
 

Yayın Tarihi : 13.11.2015 : 12:04

Etiketler : takev karşıyaka    unıcef    matematik    dünya şampiyonu    çiçek aksaç       


Yorumlar

7524
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN