Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


205 Öğrenciye Eğitim Ve Kitap Desteği

205 Öğrenciye Eğitim Ve Kitap Desteği
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, çocukların derslerine destek sağlayacak kursların açılış töreninde, ders kitaplarını ücretsiz dağıttı.

 

Buca Belediyesi’nin dar gelirli ailelerin çocuklarının derslerine destek olmak için açtığı yardımcı eğitim programında 2015 - 2016 eğitim yılı başladı. Çamlıkule Kültür Merkezi’nde düzenlenen açılış töreninde Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur, öğrencilere ders kitaplarını ücretsiz dağıttı. Bu yıl 205 öğrenciye verilecek kursların açılış töreninde öğrencilere seslenen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Geleceğimiz sizlerin elinizde. Paramızın, yüreğimizin ve gücümüzün yettiği kadar sizlerin arkasında olacağız. Aileleriniz yükü çok ağır, maddi manevi sizleri okutmaya çalışıyor. Biz de biraz olsun sırtlarındaki bu yükü hafifletelim istedik" dedi.
 
Başkan Piriştina geçen yıl temeli atılan ve 4 yılda 4 bin öğrenciye ücretsiz eğitim imkanı sağlayacak Bilgi ve Eğitim Merkezi’nin inşaatında sona yaklaşıldığını söyledi. Piriştina, “Buca, bundan sonraki dönemde 4 katlı bir Bilgi Eğitim Merkezi’ne kavuşacak. Umarım o da Buca eğitim hayatına, Buca’nın geleceğine, dolayısıyla Türkiye’nin geleceğine bir adım olur" diye konuştu.
 
Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur da Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.
 
 

Yayın Tarihi : 13.11.2015 : 11:22

Etiketler : Bucada    Öğrenciye    Eğitim    Kitap    Desteği    Bölge   


Yorumlar

6701
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN