Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


IŞİD'e Büyük Darbe

IŞİD'e Büyük Darbe
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne (KBY) bağlı Peşmerge güçleri, dün sabah başlattıkları geniş çaplı saldırı sonrasında Şengal’e (Sincar) girdi.

 

KBY Güvenlik Konseyi’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, Kürt Peşmerge güçlerinin Irak’ın kuzeyinde bulunan Şengal’i, Irak Şam İslam Devleti’nden (IŞİD) “temizlemek için kente tüm yönlerden" girdiği duyuruldu.
 
KBY: Peşmerge Şengal’e üç koldan ilerliyor
 
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (KBY) Güvenlik Konseyi dün sabah erken saatlerde, "Şengal’e Özgürlük Operasyonu" adını verdikleri saldırıya 7,500 Peşmerge’nin katıldığını açıkladı. KBY Güvenlik Konseyi’nin açıklamasında, Operasyon süresince Koalisyon uçaklarının da kendilerine destek vereceği belirtildi.
 
Açıklamaya göre, Operasyon’a katılan 7,500 Peşmerge’den oluşan güçler, Şengal Dağı ve eteklerindeki Şengal kentine üç koldan ilerliyor. IŞİD için önemli bir lojistik merkezi olan Şengal’in alınmasından sonra bir güvenlik bölgesi oluşturulacağı belirtilen açıklamada, topçu ateşinin kent ve çevresindeki yerleşim yerlerinin gözetilerek sürdürüldüğü de vurgulandı.
 
 

Yayın Tarihi : 13.11.2015 : 11:00

Etiketler : Peşmerge    Güçleri    Şengale    Girdi    Dış   


Yorumlar

9157
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN