Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Polis 16 Kişiyi Gözaltına Aldı

Polis 16 Kişiyi Gözaltına Aldı
İzmir'de Silvan eylemi yapan 16 kadın gözaltına alındı.

 

İzmir'de, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Silvan'da yaşananları protesto eden, aralarında HDP İzmir İl Eş Başkanı Dilek Aykan'ın da bulunduğu 16 kadın, gözaltına alındı.
 
Bugün saat 09.20'de Karşıyaka- Konak vapuruna binen HDP Kadın Koordinasyonu, Halkevleri, Üniversiteli Kadın Kollektifi üyesi 16 kadın, ilk olarak, 'Katliamlar durana kadar, biz durmayacağız' yazılı pankart açtı. Yine ellerinde, 'Düşünün bunlar bu ülkede yaşanıyor. Adı Silvan'dır', 'İnsanlık için Silvan'a ses ver. Çok geç olmadan şimdi', 'Düşünün su yok, elektrik yok, doktor yok', 'Düşünün çocuklarınız aç ve hasta. Ne doktora, ne hastaneye gidebiliyorsunuz', 'Düşünün savaş araçlarından hakaret ediliyor, onurunuz ayaklar altına alınıyor' dövizleriyle vapurda oturdu.
 
Daha sonra vapurdan inen kadınlar, bu kez de sessiz olarak yürüdükleri, Kemeraltı Çarşısı girişinde aynı pankart ve dövizlerle, protestolarını sürdürdü. Bu sırada gruba müdahale eden polis, HDP İzmir İl Eşbaşkanı Dilek Aykan'ın yanı sıra Özgül Türkmen, Ruken Emektar Turan, Hulkiye Yılmaz, Gizem Coşkun, Ezgi Bahçeci, Tuana Uğuz, Emine Akbaba, Çiğdem İlkyaz Ergen, Evrim Çakır, Selinay Yadsan, Özlem Gündüz, Gülistan Kılıç Koçyiğit , Elçin Dönder, Deniz Su Bingöl, Zeynep Can'ı gözaltına aldı.
 

Yayın Tarihi : 12.11.2015 : 14:47

Etiketler : izmir    konak    karşıyaka    kemealtı    eylem    polis    gözaltı   


Yorumlar

2245
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN