Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Topçu Göreme’de

Topçu Göreme’de
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, etkinlik ve açılışlar için geldiği Nevşehir’de tarihi ve turistik yerlerde incelemeler yaptı. Topçu, programı kapsamında Göreme Açık Hava Müzesini de ziyaret etti.

 

 
Müze girişinde Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil tarafından karşılanan Bakan Topçu’ya Başkan Cingil tarafından Göreme yöresini simgeleyen el işçiliği bebek ve Göreme tanıtım kitabı hediye edildi. Topçu, "Göreme bebekleri de Cindy bebek gibi dünyada tanınsın inşallah" dedi.
 
Müze içerisinde tatilci ve turistlerle de sohbet eden bakan, Avrupalı bir turistin elinde bulunan ’Kapadokya’ kitabına, "Hepimiz Adem ile Havva’nın çocuklarıyız. Dünya hepimiz için. Barış, huzur, mutluluk ve refah içinde yaşayacağımız bir dünya dileği ile. Yalçın Topçu T.C. Kültür ve Turizm Bakanı" notunu yazdı. Daha sonra Amerikalı bir başka turist grubu ile sohbet eden Bakan Topçu, Türkiye’yi Amerika’da anlatmalarını ve anlattıkları kişilere Türkiye’ye gelmelerini önermelerini istedi. Göreme Açık Hava Müzesi ziyaretinde Kültür Bakanı’na, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan ve Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil de eşlik etti.

Yayın Tarihi : 12.11.2015 : 14:33

Etiketler : Kültür    Turizm    Bakanı    Topçu    Göremede    Genel   


Yorumlar

6306
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN