Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Organları 3 Kişiye Hayat Verecek

Organları 3 Kişiye Hayat Verecek
Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde, çalıştığı Milli İstihbarat Teşkilatı’ndan (MİT) emekli olmak için dilekçe veren Kenan Şen’in, ağır yaraladığı eşi 37 yaşındaki Seçil Şen’in dün gece beyin ölümü gerçekleşti. Ailesinin izin vermesi sonucu Şen’in karaciğer ile 2 böbreği organ bekleyen 3 kişiye hayat verecek. Kenan Şen aynı olayda 10 yaşındaki kızı Eda’yı da vurduktan sonra intihar etmişti.

 

Görev yaptığı Erzurum’dan tayini İzmir’e çıkan ve yeni görev yerinde emeklilik dilekçesini veren Kenan Şen, geçen pazar gecesi Gemlik İlçesi Dr. Ziya Kaya Mahallesi’nde kaldığı kayınpederi Osman Sever’in evinde, kızı Eda’yı öldürdü, eşi Seçil Şen’i göğsüne ateş ederek ağır yaraladıktan sonra intihar etti.  Kenan Şen silahının yanına ’Bu depresyon beni bir türlü bırakmıyor. Çok üzgünüm affedin’ notunu bıraktı.
 
Kenan Şen ile Gazi İlkokulu’nda okuyan Eda Şen’in cenazeleri, pazartesi günü Gemlik’te toprağa verilirken, sevk edildiği Bursa Muradiye Devlet Hastanesi’nde ameliyata alınan ve göğsündeki kurşun çıkartılan Seçil Şen’in dün gece beyin ölümü gerçekleşti. Bunun üzerine, Organ Nakli Bursa Bölge Sorumlusu Dr. Yavuz Selim Çınar, Seçil Şen’in ailesiyle görüşerek organlarını bağışlamalrı konusunda ikna etti.
 
Dün gece Muradiye Devlet Hastanesi’nde gerçekleşen operasyon ile Seçil Şen’in karaciğeri Bursa Acıbadem Hastanesi’nde, iki böbreği ise Balıkesir ve İzmir’de organ bekleyen üç hastaya nakledilmek üzere gönderildi.
 
Organ Nakli Bursa Bölge Sorumlusu Dr. Yavuz Selim Çınar ile Acıbadem Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Dr. Salih Gülten, en acı günlerinde önemli karar veren Seçil Şen’in ailesinin onayı ile karaciğerin  Bursa’da, böbreklerin ise Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi ile acil çağrıyla organ bekleyen İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir hastaya nakledileceği ifade edildi.

Yayın Tarihi : 12.11.2015 : 11:29

Etiketler : Mitçinin    Vurduğu    Eşinin    Organları    Kişiye    Hayat    Genel   


Yorumlar

6638
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN