Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Gençler Masası'

'Gençler Masası'
Santral Kumpanya, Baran Şaşoğlu‘nun yönettiği 'Gençler Masası' ile 18 Kasım’da Santralistanbul‘da seyirciyle buluşuyor.

 

Oyun, kendilerine ayrılan, pistten uzaktaki Gençler Masası‘nda dört arkadaşın bir saat boyunca başından geçenlerin hikâyesini izleyiciye aktarmakta. Arzular, küçük emeller, kıskançlıklar, yanlış anlaşılmalar, yalanlar, eski aşklar, yeni fikirler…Henri Bergson‘un da dediği gibi “Tüm merasimler, ortaya çıkmaya fırsat kollayan bir gülünçlük barındırırlar…” “Artık sıra sizde gençler”, “Oynamıyorsun, ayıp oluyor”, “Bizim masa pisti görmüyor”
 
Gençler, Bergson’un işaret ettiği bu gülünçlükleri oyunda masaya yatırırlar.Çalışma hayatına atılmış ama hâlâ aynı evi paylaşan Arda ve Mithat, liseden yakın arkadaşları Eren’in düğünündedirler. Arda’nın eski sevgilisi Cansu ve Eren’in kuzeni Hilal de masalarını sık sık ziyaret ederler. Hayatları Eren’in başarılarının gölgesinde geçmiş bu iki arkadaş, düğün boyunca “hayata atılma, yuva kurma vb.” baskıları yoğun olarak hissederler.
 
Oyun, bu baskılarla başa çıkmakta zorlanan gençleri konu alan bir komedidir.

Yayın Tarihi : 12.11.2015 : 09:00

Etiketler : gençler masası    Santral Kumpanya    Baran Şaşoğlu    oyun    sahne    Santralistanbul    sanat    Gençler    Bergson       


Yorumlar

4938
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN