Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Manisa’da Sahte İçki Denetimi

Manisa’da Sahte İçki Denetimi
Türkiye genelinde son zamanlarda sahte içkiden dolayı artan ölümler, Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililerini harekete geçirdi. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri, Manisa polisinin de desteğini alarak alkol satışı yapılan işyerlerinde sahte içki denetimi yaptı. 

 

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri polisin de desteği ile alkol satışı yapılan işyerlerine sahte içki denetimi gerçekleştirdi. Akşam saatlerinde habersiz yapılan denetimlerde işyerlerinde bulunan içkilerin sahte olup olmadığı ve geriye doğru izlenebilirlik kontrolü de dahil olmak üzere sorgulandı. Ayrıca denetimlerde etiket ve bandrol kontrolü yapıldı. Denetim yapılan tüm işyerlerini didik didik arayan yetkililer, işyerindeki eksiklikleri tutanak tutarak işletme sahiplerine bildirdi. Eksikliklerin tamamlanması için mekan sahiplerine 15 gün gibi kısa bir süre veren yetkililer, eksikliklerin tamamlanmaması halinde işyerine ve işletme sahiplerine ceza uygulayacaklarını bildirdi. 
 
DENETİMLER ARTACAK
 
Uygulamaya katılan ve denetimleri yöneten Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Metin Öztürk, "5596 Sayılı Kanuna bağlı olarak çıkan Distile Alkollü İçkiler Tebliği kapsamında emniyet ekiplerinin desteği ve gıda kontrolü elemanlarımızla birlikte denetim yaptık. Manisa’da içki satılan noktalara denetim gerçekleştirdik. Yine 5996 Sayılı Kanun kapsamında mutfak denetimlerini gıda üretim noktalarındaki denetimleri de gerçekleştirdik. Bu denetimlerimizde sahte içki bulmamakla birlikte mutfaklardaki eksiklikler ve yapılması planlanan tadilatlarla ilgili gerekli uyarılar, gerekli talimatlar işletmelere verildi. Yılbaşı öncesindeki bu denetimlerimiz artarak devam edecektir. Manisa halkımız sağlığı açısından güven içerisinde olduğunu bilsin. Sahte içki noktasındaki denetimlerimiz gerek il merkezimizde gerekse de tüm ilçelerimizde devam edecektir. Yılbaşı yaklaşması münasebetiyle tedbirlerimizi bu anlamda arttırdık. Emniyetimize de bize verdiği destekten dolayı teşekkür ederim" dedi.

Yayın Tarihi : 11.11.2015 : 20:21


Yorumlar

7207
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN