Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Ben Şehit Olmaya Gidiyorum''

''Ben Şehit Olmaya Gidiyorum''
Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde 2 arkadaşı ile birlikte şehit düşen polis memuru 41 yaşındaki Hilmi Bardakçı’nın iznini geçirdiği Adana’dan görev yerine dönerken, ağabeyi İbrahim Bardakçı’ya "Ben şehit olmaya gidiyorum" dediği öğrenilince, yakınları hıçkırıklara boğuldu.

 

PKK’lı teröristlerin, yola yerleştirdiği bombayı patlatması sonucu 15 yıllık polis memuru Hilmi Bardakçı, 1.5 yıldır görev yaptığı ilçede 2 meslektaşıyla birlikte şehit düştü. Dün gece şehidin Adana’da merkez Yüreğir İlçesi Kazım Karabekir Mahallesi’nde 2 çocuğu ile oturan eşi Havva Bardakçı, acı haberi vermeye gelen polisler ile sağlık ekiplerini kapıda görünce, "Hayır söylemeyin. Duymak istemiyorum" diye ağıt yaktı. Fenalaşan Havva Bardakçı’ya sağlık görevlileri müdahale etti. Şehidin evinin önünde bugün kurulan çadırda babası İsmet ve ağabeyi İbrahim Bardakçı taziyeleri kabul etti.
 
’ARKADAŞLARIMI YALNIZ BIRAKAMAM’
 
Kardeşinin izinli olarak geldiği Adana’dan 31 Ekim’de görev yerine döndüğünü belirten İbrahim Bardakçı, "Biz vatana şehit olmak için gelmişiz. Kardeşim de gereğini yaptı, şehit oldu, vatan sağ olsun. 1.5 yıldır orada görev yapıyordu. 2 yıllığına gitmişti. Gideceği zaman 1 ay daha izin almasını önerdik. Bana, ’Arkadaşlarımı yalnız bırakamam, dönmem lazım. Ben şehit olmaya gidiyorum’ dedi. Dün de şehit oldu" diye konuştu.
 
Yakınlarının ve polis memurlarının teselli etmeye çalıştığı şehidin babası İsmet Yılmaz ise, "Söylenecek çok şey var ama ne diyeyim, vatan sağ olsun" dedi.
 
Geçen yıl 11 Ekim’de izinden döndükten sonra sosyal paylaşım sitesinde, ’İzin erken bitti Silopi’de çarpışmaya devam’ yazıp paylaşan şehit polis Hilmi Bardakçı’nın cenazesi Buruk Mezarlığı’ndaki şehitlikte toprağa verilecek.

Yayın Tarihi : 11.11.2015 : 13:20

Etiketler : Şehit    Polis    Babaevinden    Ayrılırken    ben    Olmaya    Gidiyorum    Demiş    Genel   


Yorumlar

4531
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN