Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Atatürk İçin Özel Konser

Atatürk İçin Özel Konser
Bayraklı Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 77’inci yıl dönümünde özel konserle andı. Gecede Bayraklı Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu ve konuk sanatçı Çiğdem Gürdal sahne aldı.

 

 
Şef Halil Altınköprü yönetiminde gerçekleşen Bayraklı Belediyesi Türk Sanat Müziği korosu özel konseri Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşti. Konserin konuk sanatçısı ise Kültür Bakanlığı ses sanatçısı Çiğdem Gürdal oldu. Etkinlikte Atatürk’ün hayatı slayt gösterisi ile katılımcılara izletildi. Slayt gösterisi vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattı. Hep bir ağızdan söylenen şarkılar ve Bayraklı Belediyesi tarafından dağıtılan Türk Bayrakları gecede muhteşem görüntüleri beraberinde getirdi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılarını seslendiren koristlere vatandaşlar da eşlik etti. Daha sonra sahne alan Kültür Bakanlığı ses sanatçısı Çiğdem Gürdal ise, gecenin finalinde dinleyenleri çoğu zaman duygulandırdı. Harbiye ve 10. Yıl Marşı ile son bulan gecede açılan 12 metrelik Türk bayrağı ise renkli görüntüler oluşturdu. Yüzlerce vatandaş ellerinde bayraklarla sanatçıları ayakta alkışladı.
 
Bayraklı’da Mustafa Kemal Atatürk’ü her alanda yaşatmaya çalıştıklarını dile getiren Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Çocuklarımıza bırakacak en güzel hediyemiz Atatürk Cumhuriyeti. Onunla bir kez daha gurur duyuyoruz. Keşke Atatürk yaşasaydı da sizleri görseydi" dedi.

Yayın Tarihi : 11.11.2015 : 11:32

Etiketler : Atatürk    İçin    Özel    Konser    Bölge   


Yorumlar

7891




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN