Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Seferihisar’a Pekmez Üretim Tesisi

Seferihisar’a Pekmez Üretim Tesisi
İzmir’in Seferihisar İlçesi’nde S.S. Hıdırlık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından hazırlanan Seferihisar Yerel Üzümü Pekmez Üretimi ile Katma Değerinin Arttırılması Satış Pazarlama Olanaklarının Geliştirilmesi Projesi İzmir Kalkınma Ajansı’ndan (İZKA) geçti.

 

 
S.S. Hıdırlık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından 2015 Yılı Yarımada Sürdürülebilir Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında İZKA’ya sunulan Seferihisar Yerel Üzümü Pekmez Üretimi ile Katma Değerinin Arttırılması Satış Pazarlama Olanaklarının Geliştirilmesi Projesi kapsamında kurulacak Pekmez Üretim Tesisi, proje bütçesinin yüzde 90’ını hibe almaya hak kazandı. İZKA Genel Sekreteri Murat Yılmaz Çoban, SS Hıdırlık Tarımsal Kooperatifi Başkanı Neptün Soyer ve Kooperatif Başkan Yardımcısı Seval Doğanlar sözleşme imzaladı.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Seferihisar Kaymakamlığı ve Seferihisar Belediyesi’nin ortakları arasında yer aldığı proje, 531 bin liraya mal olacak. Kooperatif 478 bin lira hibe almaya hak kazandı.
 
12 ay içerisinde tamamlanması amaçlanan proje kapsamında, bölgedeki en değerli ürünlerden biri olan üzüm pekmez olarak daha da değer kazanacak. Kurulacak üretim, dolum paketleme sistemi ile üretilen pekmez dolumu gerçekleştirildikten sonra paketlenecek ve piyasaya sürülmeye hazır hale gelebilecek. Bölgede yetişen üzümün işlemesi kooperatife ait tesislerde yapılacak.

Yayın Tarihi : 11.11.2015 : 11:20

Etiketler : Seferihisara    Pekmez    Üretim    Tesisi    Bölge   


Yorumlar

5437
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN