Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çeşmeliler Atayı Andı

Çeşmeliler Atayı Andı
İzmir’in Çeşme İlçesi’nde öğrencilerin gerçekleştirdiği tiyatro gösterisinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk anıldı.

 

 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 77’inci yıldönümü için turizm cenneti Çeşme’de, Çeşme Belediyesi Çakabey Kültür Merkezi’nde anma etkinliği düzenlendi. Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Garnizon Komutanı Binbaşı Yücel Ercan, CHP’li Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Cumhuriyet Başsavcısı Özkan Gürdoğan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, eğitimciler, öğrenciler ve yüzlerce ilçe sakini etkinliğe katıldı.
 
Alaçatı Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Anadolu Lisesi öğrencileri oyun sergiledi. Atatürk’ün hayatından milli mücadele yılları ve sonrasına ait kesitler sunuldu. Atanın bilime, sanata, eğitime yaklaşımı ve hürriyet anlayışı vurgulandı. Gösteri, uzun süre ayakta alkışlandı.
 
Atatürk’ü rahmet ve saygıyla anan Başkan Dalgıç, "Atatürk, sadece Türk milletine değil, dünyada emperyalist güçler tarafından sömürülen tüm halk ve devletlere önderlik etmiştir. Atatürk’ün ilkeleri ve en önemli emaneti olan cumhuriyet, Türk gençleri sayesinde yaşamaya devam edecektir" dedi.
 
Etkinlikte ayrıca, kentetki ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen Mustafa Kemal Atatürk konulu şiir, resim ve düz yazı yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

Yayın Tarihi : 11.11.2015 : 10:47

Etiketler : Çeşmeliler    Atayı    Andı    Bölge   


Yorumlar

9058
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN