Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Basmane Sokakları Boşaldı

Basmane Sokakları Boşaldı
İzmir’de, Suriyeli sığınmacılar başta olmak üzere çeşitli ülkelerden gelen mültecilerin kalabalıklar oluşturduğu Basmane semtinin sokakları iki gündür sessizliğe büründü.

 

İzmir’de Suriyelilerin açık hava kampı haline gelen Basmane sokakları, iki gündür sessiz. Daha üç dört gün öncesine kadar hem sokaklarda hem de cami avlularında ve meydanlarda oturulacak bir metrekare boş alan bulmanın bile imkansız olduğu sokaklarda, şimdi sadece alıcı bekleyen can yeleklerini görmek mümkün.
 
 
Çevre esnafı, son iki gündür Basmane’de geceleri büyük kaçış hareketliliği yaşandığını belirterek, "Sokakları ve cami avlularını dolduran yüzlerce Suriyeli sığınmacı, gece Yunan adalarına kaçmak için sahillere gittiler. Burada sadece, denizi geçerken boğulma korkusu yaşayan Suriyeli birkaç aile kaldı. Çoğunluğunun karşıya geçtiği haberlerini duyuyoruz. Kaçmak isterken yakalananlar ise sınır kentlerindeki kamplara gönderiliyor. Fakat savaş sürdükçe bu göç durmaz ve gidenlerin yerine yenilerini gelmesini bekliyoruz" dedi.
 

Yayın Tarihi : 11.11.2015 : 09:26

Etiketler : Basmane    Sokakları    Boşaldı    Bölge   


Yorumlar

5954
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN