Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Atatürk’ün Hastalıkları ve Tedavi Sürecini Anlattı

Atatürk’ün Hastalıkları ve Tedavi Sürecini Anlattı
Tarih, kültür tarihi, tıp folkloru, gıda-beslenme konularında araştırmaları ve kitapları bulunan Dr. Eren Akçiçek, Mustafa Kemal Atatürk’ün geçirdiği hastalıklar, tedavi gördüğü hekimler ve aldığı raporları anlattı.

 

Kent tarihi ve kültürü açısından önemli çalışmalara imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi (APİKAM), Atatürk’ü Anma Haftası’nda, "Atatürk’ün Sağlığı, Hastalıkları, Vefatı" konulu söyleşiye ev sahipliği yaptı. Tarih, kültür tarihi, tıp folkloru, gıda-beslenme konularında araştırmaları ve kitapları bulunan Dr. Eren Akçiçek, Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşadığı sürece geçirdiği hastalıkları, tedavi gördüğü hekimleri ve aldığı raporları dinleyicileriyle paylaştı. Üç kez zehirlenen Atatürk’ün annesi, babası ve kardeşlerinin vefat nedenlerine ilişkin bilgileri de aktaran Dr. Akçiçek, "Ulu Önder, siroza bağlı olarak 26-27 Eylül, 16 Ekim ve 8 Kasım olmak üzere 3 kez karaciğer komasına girmiş, üçüncü komasında vefat etmiştir" dedi.
 
Dr. Eren Akçiçek, sunumunda Atatürk’ün el çizimine, ölümünden sonra çekilen fotoğraflarına, tedavisinde kullanılan malzemelere ve sağlık raporlarına da yer verdi.

Yayın Tarihi : 10.11.2015 : 13:18

Etiketler : Atatürkün    Hastalıkları    Tedavi    Sürecini    Anlattı    Bölge   


Yorumlar

5973
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN