Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Saygıyla Anıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77'inci yılında törenlerle anıldı.

 

 

Erdoğan: Gazi Mustafa Kemal'i, ebediyete irtihalinin 77. yıldönümünde saygıyla yad ediyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77'nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden paylaştığı mesajında Erdoğan, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i, ebediyete irtihalinin 77. yıldönümünde saygıyla yad ediyorum" dedi.
 
Davutoğlu: Büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, şükranla anıyorum
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77'nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden paylaştığı mesajında Davutoğlu, "Büyük devlet adamı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete uğurladığımız bu günde saygı, şükranla anıyorum" dedi.
 
Kılıçdaroğlu: Atamızı sonsuz bir saygı ve özlemle anıyorum
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77'nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden paylaştığı mesajında Kılıçdaroğlu, "Sen bize bir ülkenin birlik ve beraberlik içinde her zorluğu aşabileceğini öğrettin. Atamızı sonsuz bir saygı ve özlemle anıyorum" ifadelerini kullandı. 
 
DOLMABAHÇE SARAYI'NDA 09.05...
 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 77. yıldönümü'nde gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı'nda törenle anıldı. Saat 09:05'de Kuleli Askeri Lisesi öğrencileri büyük bir tekne ile Dolmabahçe Sarayı'nın önüne geldi. Atatürk için saygı duruşunda bulunan öğrenciler ardından da 10. Yıl Marşını söyledi .Bu sırada sarayın bahçesinde bekleyen bazı vatandaşların gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. Dün geceden bu yana Dolmabahçe önünde demir atan askeri gemi de saat 09.05'te siren çaldı.
 
PAVEY: ARTIK AKLIMIZLA SEVME VAKTİ
 
Atatürk'ün yaşamını yitirdiği odada tören düzenlendi. Törene TBMM Başkanvekili Şafak Pavey de katıldı. Atatürk'ün yaşama gözlerini yumduğu yatağa çiçekler bırakıldı. Saat 09.05'te sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu.
 
Atatürk'ün yatağının başında nöbet tutan askerin gözleri doldu. TBMM Başkanvekili Şafak Pavey ardından anı defterini imzaladı. Pavey deftere, "Mirasınızı taşıyanlar olarak bugüne kadar sizi hep yüreğimizle sevdik. Artık aklımızla sevme vaktindeyiz" diye yazdı.
 
KORELİLER DE ANDI
 
Törenin ardından Atatürk'ün odası, vatandaşların ziyaretine açıldı. Genç yaşlı yüzlerce vatandaş sırayla odayı ziyaret etti. Yatağa çiçek bırakan vatandaşların birçoğu gözyaşlarını tutamadı. Anmaya turistler de katıldı. Güney Koreli onlarca turist Atatürk'ü andı. Koreli bir turist ziyaretin ardından, "Burada bulunmaktan büyük onur duyuyorum" dedi.
 
SİYAH ÖNLÜKLERLE KATILDILAR
 
Ünye'den gelen ve kendilerine dünkü çocuklar adını veren ve siyah önlükler giyen bir grup saray önünde andımızı söyledi.
 
AKŞAMA KADAR AÇIK
 
10 Kasım'de Dolmabahçe Sarayı akşam saat 18:00'e kadar vatandaşların ziyaretine açık olacak.
 

Yayın Tarihi : 10.11.2015 : 09:30

Etiketler : atatürk    kasım    anıtkabir    tören       


Yorumlar

9259
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN