Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yalancılar ve Sevgililer

Yalancılar ve Sevgililer
Gülşah Elikbank'ın son kitabı 'Yalancılar ve Sevgililer' okurlarla buluşmak için raflarda yerini aldı.

 

"Soğuk, karlı bir kış günü can veren bu kadının hikâyesi yüzyıllar sonra benim de ölümle burun buruna gelmeme neden oldu."
 
Genç bir kız, hayatının normal akışını tamamen değiştiren, garip bir mühür taşıyan elyazması bir mektup alır. Mektupta Romanya'ya giderse kayıp amcasının izini sürebileceği ima edilerek "Şeytanın oğlu intikam için geri geliyor. Bir şeyler yapmak zorundasın Maya," denmektedir. Şaşırtıcı olan, tarihin en eli kanlı zorbası Kazıklı Voyvoda'nın, diğer adıyla Kont Drakula'nın genç kızın kayıp amcasıyla birlikte anılmasıdır. 
 
Mektuplar gelmeye devam eder, gelen her mektup genç kızın kafasını kurcalayan sorulara cevap vermek yerine, hem Drakula'nın hayatını hem de kendi çevresine örülmüş yalanlar ağını ortaya serer. İstanbul'da başlayıp Romanya'da devam eden ve beklenmedik bir aşka da yol açan bu serüven, Drakula'nın geri döndüğü söylentileriyle daha da tehlikeli hale gelecektir. 
 
Genç kuşağın başarılı yazarlarından Gülşah Elikbank, araştırmalara dayanan bu romanında Kazıklı Voyvoda'dan Çavuşesku'ya, 12 Eylül'den günümüze iyinin ve kötünün, gerçeklerin ve yalanların, insanları inançları üzerinden yönlendiren zorbaların ve yaşanamamış aşkların peşinde okuru tarihin derinliklerine sürüklüyor.
 

Yayın Tarihi : 10.11.2015 : 09:02

Etiketler : Yalancılar ve Sevgililer    Gülşah Elikbank    kitap    okur    kitap    kitapseverler    yazar    roman    hikaye   


Yorumlar

5510




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN