Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Chp’li Sağlar: Chp Olarak Cesur Ve Kararlı Politikalar Üretmedik

Chp’li Sağlar: Chp Olarak Cesur Ve Kararlı Politikalar Üretmedik
Mersin’in Anamur İlçesi’nde bulunan CHP Milletvekili PM üyesi Fikri Sağlar, partisinin Türkiye genelinde başarılı olmamasının nedenlerini sıralarken, "Milletin korkusu, can ve mal korkusudur. CHP olarak buna uygun cesur ve kararlı politikalar üretmedik. Şimdi yüzde 49 oyla 317 milletvekili ile Parti hükümeti isterse anayasa değişikliği ile başkanlık sistemini getirebilecek" dedi.

 

CHP’li Fikri Sağlar, seçimin ardından Anamur İlçesine geldi. Partilileri tarafından büyük ilgi ile karşılanan Sağlar, ilçe binasında partililerine hitap etti. 1 Kasım seçimini değerlendiren Sağlar, "2014’te bir yerel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi oldu. 2015’e geldiğimizde bunların hepsinin cevabını vermek, cezasını vermek üzere insanlar oy verdiler. 7 Haziran seçimlerinde AK Partiyi iktidar yapmayacağız dediler. Recep Tayyip Erdoğan’a da sen kaçak sarayında oturacaksın, sana da 400 milletvekili verip başkan yapmayacağız dediler. Döndüler Muhalefete de, ’Siz de bir araya gelin, demokrasinin gereği bu ülkeyi yönetin, Türkiye’yi onarın. Türkiye’nin geleceği karanlık dediler. Bu kararı Recep Tayyip Erdoğan kabul etmedi. Önce kimleri öne sürdü? Önce bizim içimizden birisi Deniz Baykal’ı çağırdı. Şimdi iyice görüyoruz ki, Bahçeli ile de 7 Haziran seçimi günü konuşmuş. Bahçeli’nin ilk defa Türkiye’de erken seçim lafını söylemesine neden olmuş" dedi.
 
7 Haziran seçimlerinin ardından ekonominin müthiş bir şekilde çöktüğünü ifade eden Sağlar, "Türkiye’yi sarsan ikinci faktöründe 20 Temmuz’da Suruç’ta 34 gencin öldüğü bombalama olayı vardı. Bugün dahi kimse o gün o 300 gencin oraya kimler tarafından toplandığını, hangi organizasyon ile Suruç’a geldiğini bilmiyor. En ufak bir memur eylemine bile gaz bombası ile müdahale eden hükümet o gün oraya gitmedi ve güvenlik önlemi almadı. O canlı bombanın takipte olduğunu ve hükümetin bildiğini görüyoruz. Sonra Ceylanpınar’ın da iki polisin susturucu tabanca ile öldürülmesi, Ankara Tren Garı’ndaki patlama sonucu 107 kişinin öldüğü iki canlı bomba saldırısını unuttu. Dolar 3 liraya fırladı" diye konuştu.
 
Türkiye’nin tekrardan AK Parti ile bir istikrar yakalayacağına inandırıldığını kaydeden Sağlar, bunun da başarılı olduğunu dile getirdi. Sağlar, partisinin Mersin’de başarı olduğunu kaydederek, şunları söyledi:
 
"Türkiye’de bunu başaramadık. Çünkü Türkiye’de söylememiz gereken Türkiye’ye sosyal devlet haline getireceğizden başka bir şey değildi. Oysa milletin korkusu, can ve mal korkusudur. CHP olarak buna uygun cesur ve kararlı politikalar üretmedik. Şimdi yüzde 49 oyla 317 milletvekili ile Parti hükümeti isterse anayasa değişikliği ile başkanlık sistemini getirebilecek."
 
Sağlar, konuşmasında devamında Türk tipi başkanlık sistemini de anlattı. Sağlar bu sistemi de Tazminat dönemini de baypas eden sultanlık sistemi olduğunu söyledi. Sağlar konuşmasının ardından bir süre partililerle sohbet ederek günün anısına hatıra fotoğraf çektirdi.

Yayın Tarihi : 09.11.2015 : 21:35

Etiketler : Chpli    Sağlar    Chp    Olarak    Cesur    Kararlı    Politikalar    Üretmedik    Politika   


Yorumlar

5856
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN