Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Erdoğan'dan 10 Kasım Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Atatürk’ün vefatının 77. yıldönümü sebebiyle mesaj yayımladı.Erdogan Atatürkün liderliğine atıfta bulunurken 2023 vurgusu yaptı.

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
 
Atatürk'ün istiklal mücadelesine vurgu yapıp bugüne gelen Erdoğan'ın mesajındaki satır başları söyle;
 
"Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i, ebediyete irtihalinin 77. yıldönümünde saygıyla yad ediyorum.
 
Tüm dünyanın takdirini kazanmış istisna şahsiyetlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal, başkomutan olarak elde ettiği zaferler ve banisi olduğu Cumhuriyetimiz ile saygın bir lider olarak tarihe ismini yazdırmıştır.
 
Gazi Mustafa Kemal’in “en büyük eserim” dediği ve gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni, ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla daha ileriye taşımak, daha güçlü bir ülke haline getirmek için mücadele ediyoruz.
 
Milletimizle birlikte, bir olarak, iri olarak, diri olarak, kardeş olarak, hep birlikte Türkiye olarak 2023 hedeflerimiz istikametinde mücadelemizi sürdürmekte kararlıyız.
 
Ülke ve millet olarak, varlığımıza yönelik tehditlerin üstesinden gelmek için yürüttüğümüz mücadelede verdiğimiz kayıpların, özellikle de şehitlerimizin acısını yüreğimizde taşıyoruz.
 
Vefatının 77. yıl dönümünde, Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum."
 

Yayın Tarihi : 09.11.2015 : 17:18


Yorumlar

5477
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN