Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP'li Vekiller Mazbatalarına Kavuştu

İzmir'de, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Aytun Çıray ve Tuncay Özkan dışındaki 11 milletvekili, İl Seçim Kurulu'na gelerek mazbatalarını aldı.

 

CHP İzmir milletvekilleri Füsun Sayek Böke, Zeynep Altıok, Zekeriya Temizel, Musa Çam, Tacettin Bayır, Özcan Purçu, Ali Yiğit, Murat Bakan, Mustafa Balbay, Atila Sertel ve Kamil Okyay Sındır, partililerle birlikte Kültürpark'taki İl Seçim Kurulu'na gelerek mazbatalarını aldı.
 
CHP'nin İzmir'den çıkardığı 14 milletvekilinden 11'inin katıldığı mazbata törenine Aytun Çıray ve Tuncal Özkan ile Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu gelmedi. Kılıçdaroğlu'nun mazbatasını CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter aldı. CHP'li milletvekilleri, mazbatalarını aldıktan sonra toplu fotoğraf çektirdi.
 
'GENEL BAŞKANIMIZIN ARKASINDAYIZ' 
 
Mazbata törenin ardından, İl Seçim Kurulu'nun önünde milletvekilleri ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Bedri Serter, ''Bugün önemli bir gün yaşıyoruz. Milletvekillerimiz mazbatalarını aldılar. Bu seçimde 14 vekille gururla aldık. 81 ilin içinde en büyük başarıyı İzmir’de sonuçlandırdık. Tabi ki gönül isterdi ki bu oylarla iktidar olalım. Bu süreçte AKP hükümetine geri döndü. Bütün vekillerimizle halkımızı en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum. Kongrelerimiz başladı. Sırasıyla bütün kongrelerimiz gerçekleştireceğiz. Ocak ayında genel kurultayımız olacak. Biz örgüt olarak Genel Başkanımızın arkasındayız. Onun başarıları bizim başarılarımızdır. Hepimizden daha çok çalıştı. İyi ki başımızda. Allah onu başımızdan eksik etmesin.Eski il başkanları çağrıda bulunmuşlar. Siyasi partilerde bunlar olabilir. Biz kendisinin 81 il örgütü olarak arkasındayız'' dedi. 
 
Serter'in ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke duygularını paylaştı. Böke,''Demokrasinin sonucu olarak bu tabloda tabi ki heyecan ve onur duyuyoruz. Daha iyi yönetilmek için mücadele verdik. Daha iyisi için, daha yaşanılır Türkiye için, mutlu ve birlikte yaşamak için heyecan duyduğumuz bir yaşam için çalışmaya devam edeceğiz. Ekibimiz güçlü, mücadele gücümüz yüksek.bir gün. Yeni bir şeyler söylemek lazım'' diye konuştu. 
 
CHP'li vekil Atilla Sertel ise şu mesajları verdi. Sertel,''Dün dünde kaldı. Bugün yeni bir gün yeni şeyler söylemek lazım. CHP İzmir’de başarı elde etmiştir. 7 Haziran’dan farklı olarak, 1 Kasım seçimlerinde 7 artı 7 vekil yapmıştır. Tabi ki yeterli bir sonuç değildir. Daha iyisini hak eden bir kent. İzmir CHP’nin ardında durdu. Türkiye’de ne yazık ki PKK, AKP’NİN terör ortamı yaratması MHP’nin de eğilmesiyle böyle bir sonuç çıktı. AKP’nin başarısı yoktur. MHP ve HDP’nin başarısızlığı sonucu iktidar olmuştur. Ben Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte önümüzdeki dönemde iktidar olacağız. Ben adımın Atila Sertel olduğu kadar eminim'' dedi. 
 
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay CHP Genel Başkanlığına adaylığına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Mustafa Balbay,''7 Haziran seçimlerinin ardından seçim yenilendi. AKP yüzde 9 artırdı. CHP’de yerini korudu. Genel Başkanımızın söylediği gibi hep birlikte değerlendireceğiz. Yüzde 26 yeter diyorsak bu yeterlilikte kalacağız. Hep birlikte daha iyi sonuç nasıl olur diye tartışacağız. Bu sonuç kaderimiz değildir. 4 seçim yaşadık. 5 aydır istediğimiz sonucu yakalayamayarak karşınızdayız. 2019’da 3 seçim yapılacak. Bu önümüzde 4 yıl var demektir. Bende İzmir vekili olarak 2 Kasım’da aynanın karşısına geçtim. 2019 seçimlerine şimdiden hazırlanmak lazım. Şimdi değilse ne zamandır.Herkese teşekkür ediyorum. 7 Haziran seçimlerine göre daha fazla destek verdiler. Oyumuz ve vekil sayımız arttı. 146 gün sonra bir seçim oldu. Bizim istediğimiz bir seçim olmadı. Zorunlu bir seçim oldu. Bir kişinin isteği üzerine oldu. Bütün devletin kurumları seferber edildi. Tek taraflı bir seçim kampanyası yürütüldü. Halkımızın verdiği oya teşekkür ediyoruz. Yeterli değil. 2019’da daha iyi olmak için  gayret  göstereceğiz. Biz biat kültürü olan bir parti değiliz. Bizim zenginliğimiz zaten farklı seslerin olmasıdır. Yani herhangi bir kargaşa olduğunu yansıtmaz. 2019’da hep birlikte iktidarımızı inşa edeceğiz'' dedi. 
 
Zeynep Altıok Akatlı ise,''Bize oy veren herkese teşekkür ediyorum. Doğal gerçekleşmemiş bir seçim oldu. 1 Kasım seçimlerinin ortamı 7 Haziran seçimlerinde farklıdır. Ne yazık ki olanaksızlıklar içinde oldu. Programlarımızı planlayacak iklimi, ortamı bulamadık. Acılar içinde korkular içinde bir seçim oldu. Daha iyi bir Türkiye’yi inşa etmek için çalışmak zorundayız. Biz sosyal demokrasinin gerektirdiği milli iradeye saygı duyan partiyiz. Bize şuanda her zaman olduğundan daha fazla sorumluluk düşmektedir. Her zaman olduğu gibi bi,rlikte çalışmaya devam edeceğiz'' diye konuştu. 
 
CHP'li vekil Ali Yiğit,''Bu seçimlerde algı oluşturulmaya çalışıldı. Tek taraflı bir seçim yapıldı. Olanaksızlıklarla seçim yapıldı. Cumhurbaşkanı kendi sarayında muhtarları ağırladı. Ceplerine harçlıklarını sıkıştırdı. Bir taraftan cumhurbaşkanı bir taraftan AKP çalıştı. Ne oldu da her şey bir anda bu kadar değişti. HDP ve MHP’nin oy kaybından dolayı iktidar oldular. Hepimiz koşturduk. Genel Başkanımız hepimizden daha fazla koşturdu. Belki bir şeyleri anlatamadık. Am durmayacağız. Yolumuza devam edeceğiz'' şeklinde konuştu. 
 
CHP'nin kıdemli partilisi İzmir Milletvekili Tacettin Bayır kurultay sürecine değindi.Tacettin bayır,''Dışardan bakıldığında hareketli günler geçirdiğimiz görülebilir. Ama ben 32 yıldır partinin içinde olan biri olarak süreçte milletvekillerine çeşitli görevlerde değerlendirildiği düşünüyorum. Farklı isimlerin aday olduklarını ifade ediyorlar. 8 genel başkan görmüş olarak önceden bu görevi isteyenlerin değiştirdiklerini gördük. Ben genel başkanımızın olmazsa olmaz tavrını hiç görmedim. Diğer iki muhalefet partisi oylarını düşürmüşken CHP’nin bunu korumasını başarısızlık olarak göremeyiz. Genel Başkanımız 1100 delegesiyle sürecin başındadır. Bine yakın yeni kurultay delegesi seçilecek. Bu yapıyı görmeden genel başkana yönelik eleştirileri doğru ve şık bulmuyorum. 2019’un çalışmalarını şimdiden yapmalıyız. Fanatik takım tutar gibi parti desteklemek, partiyi hırpalamak kimsenin haddi değildir.'' dedi. 
 
CHP'nin Roman Milletvekili Özcan Purçu İzmir yine CHP'nin kalesi olduğunu gösterdi diye konuştu.Purçu, ''İzmir’e teşekkür ediyorum. Büyüklüğünü gösterdi. CHP’nin kalesi olduğunu gösterdi. Birer kardeşimizi daha meclise gönderdik fazla olarak. Türkiye’de maalesef umduğumuzu bulamadık. CHP sadece iktidar partisine karşı yarışmadı. Bütün devlet kurumlarına karşı yarıştı.Bizler imece usulü bütçeyle elimizden geleni yaptık. Başarılı olmaya çalıştık. Ben kendisiyle bir çok ile gittim. Çalışma fırsatı buldum.. Günde 3-4 saat uykuyla durduğu oldu. Hiç dinlenmediği günler oldu. Büyük gayretlerle çalıştı. Adil bir seçim olmadı. Elimizden geleni yaptık. AKP’nin şımarık tavırları devam ediyor. Kan kaybedeceklerini ,inanıyorum. 2019’da tüm Türkiye ile birlikte çalışıp iktidar olacağız'' ifadelerini kullandı. 
 
Eski Bornova Belediye Başkanı CHP'li vekil Kamil Okyay Sındır başarı iktidara gelebilmektir diye konuştu.Sındır,''İkinci seçimi yaptık. Burada ikinci kez mazbatamızı aldık. Tek başına ilerleme fırsatını bulan AKP oldu. Ancak bir gerçek var ki bu iktidar korkuya dayalı, baskıya dayalı bir iktidar oldu. Sevk ettiği gelecek endişesi AKP’yi güvene dayalı bir iktidar değil, korkuya ve baskıya dayalı bir iktidar yaptı.  Sonuna kadar baskıya ve zulume her türlü olumsuz şartlarla mücadele edeceğiz. İktidara gelebilmek için çalışacağız. Kamuoyunda yapılan tartışmalar var. Bunların değerlendirileceği yer  kurultaydır. Kendi içimizdir. Kentimiz için, Türkiye için, barış, demokrasi için mücadele edeceğimizin sözünü veriyorum'' dedi. 
 
Son olarak ise kameralar karşısına Zekeriya Temizel geçti.Temizel,''Demokrasilerde seçimden sonraki gün sözün bittiği yerdir. Şimdi eylem zamandır. İzmir’in CHP’li vekilleri için eylem zamanıdır. Özgürlüklere sahip çıkma zamanıdır. Bizim işlevimiz böyle tanımlandıysa sonuna kadar çalışacağız.. Aynı kararlılık içinde devam edeceğiz. Aykırı olan hiçbir karar geçmeyecek. İzmir için ve Türkiye için yapabileceğimizin neler olduğunu net şekilde yerine getireceğiz. Kimse bundan korkmasın'' diye konuştu. 

Yayın Tarihi : 09.11.2015 : 16:57

Etiketler : chp    izmir    vekiller    mazbata    töre    izmir    fuar   


Yorumlar

4859
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN