Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Allah Yaptırdı Bu Hatayı'

'Allah Yaptırdı Bu Hatayı'
Twitter'da 2.6 milyonun üzerinde takipçisi olan Historical Pics (Tarihi Fotoğraflar) hesabının, Safiye Soyman ve Sabiha Gökçen'i karıştırması hafta sonunun en çok konuşulan konularından biri oldu.

 

Hesap yaptığı hatayı bir gün sonra fark etti ve düzeltme yaptı. İstemeden bu olayın kahramanı olan Safiye Soyman, yaşadıklarını anlattı.
 
 
Önceki gün 'Historical Pics' hesabından paylaşılan Sabiha Gökçen'in fotoğrafının altına düşülen notta, "1937'de ilk kadın savaş pilotlarından biri olan Türk havacı Safiye Soyman uçakta" ifadesi kullanıldı.
 
Binlerce kişi tarafından paylaşılan tweet'e Atilla Taş dahil birçok kişi renkli yorumlar yaptı.
 
"Safiye Soyman" kısa süre içinde Twitter'da TT listesine girdi.
 
 
Yanlışlığı Bir Gün Sonra Farketti
 
Twitter'da yapılan yorumlar üzerine yaptığı hatayı bir gün sonra fark eden hesap, Sabiha Gökçen'in fotoğrafını silerek "Türk takipçilerimiz için; işte uçmayan şarkıcı Safiye Soyman, Faik Öztürk'le birlikte" notuyla yeni bir fotoğraf paylaştı.
 
 
Hep Pilot Olmak İstemişimdir
 
Bir anda sosyal medyanın gündemine oturan, bu olay karşında büyük bir şaşkınlık yaşayan sanatçı Safiye Soyman, şöyle konuştu:
 
Ben de ne olduğunu anlamadım. Telefonlarım susmuyor. Başta olayı anlamadığım için büyük panik yaşadım. ' Allah yaptırdı bu hatayı ' diyorum çünkü benim en büyük hayalim pilot olmaktı. Ama hayat beni başka yollara götürdü. Bugün imkanım olsa küçük bir uçak almak isterim.
 
Kaynak: Hürriyet

Yayın Tarihi : 09.11.2015 : 15:28

Etiketler : safiye soyman    sabiha gökçen    pilot    hata    Historical Pics    Tarihi Fotoğraflar    Twitter    2.6 milyon    takipçi    ünlü    şarkıcı    faik öztürk   


Yorumlar

3827
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN