Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Salyangoz ve Tiyatro'

'Salyangoz ve Tiyatro'
Bülent Akkurt'un kaleme aldığı 'Salyangoz ve Tiyatro' raflarda yerini aldı.

 

Tiyatro dünyamızda harikulade oyuncular, yönetmenler, tasarımcılar bulabilirsiniz. Hatta onları dış ülkedekilerle kıyaslayıp büyük gurur da duyabilirsiniz. Ama bir tiyatro yöneticisi bulmak, tiyatroyu deli gibi seven, arka planda kalarak perdeyi hiçbir zaman kapattırmamaya çalışan kişiyi bulmak neredeyse olanaksızdır. İşte Bülent Akkurt bu olanaksız durumun içinden fışkıran bir mucizedir. Yıllarca aranıp bulunamayan 'bulunmaz adam'dır. 
Haldun Dormen 
 
Bu kitapta, Ankara Sanat Tiyatrosu'nun kuruluş öyküsünün yanında, 'tiyatro' diye adlandırdığımız o olağanüstü dünyanın içinde geçen, hepsi birbirinden farklı birtakım olayları yaratan oyuncuları, yazarları, yöneticileri, teknisyenleri, işçileri ve seyircileriyle tiyatro sevdalıları var. 
 
1963'ten beri hâlâ her sezon başarı ile perdesini açmayı sürdüren, Ankara'nın ikinci özel tiyatrosu AST'nin kurucularından Bülent Akkurt'un kaleminden Türkiye'de bir tiyatro kurmanın ve onu ayakta tutabilmenin zorluklarını, tiyatroyla iç içe yetmiş yılı keyifle okuyacaksınız. 
Tüm tiyatro severlere ve sahne tozunu yutmuş tiyatroculara iyi okumalar...
 
 
 

Yayın Tarihi : 09.11.2015 : 09:18

Etiketler : Salyangoz ve Tiyatro    Haldun Dormen    tiyatro    oyun    sahne    tiyatrocu    kitap    yazar    oyuncular    yönetmenler    tasarımcılar    Bülent Akkurt       


Yorumlar

3080
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN