Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Manisa’dan Pakistan’a Yetim Okulu

Manisa’dan Pakistan’a Yetim Okulu
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Manisa Şubesi, geçen Kurban Bayramı’nda et bağışı yaptığı Pakistan’a bu kez yetim okulu yaptırmak için kolları sıvadı. Pakistan’ın Haripur şehrinde 170 dönüm arazi üzerine Manisa Yiğitbaş Veli adıyla yapılacak okulda ücretsiz eğitim verileceği belirtildi.

 

 
İHH İnsani Yardım Vakfı Manisa Şubesi, Pakistan’daki yetimler için harekete geçti. Haripur şehrinde 170 dönüm arazi üzerine Manisa Yiğitbaş Veli adıyla yetim okulu yapma kararı aldı. Konuya ilişkin bilgi veren İHH İnsani Yardım Vakfı Manisa Şubesi Başkanı Necmettin Okumuş, "Kurban Bayramı’nda Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ve Manisalı sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile birlikte Pakistan’a gittik. Pakistan’ın Haripur şehrinde İHH İnsani Yardım Vakfına ait olan 170 dönüm arazi üzerine Manisa olarak Yiğitbaş Veli adıyla yetim okulu yaptırmaya karar verdik. 450 bin Euro’luk bir proje şuan genel merkez tarafından hazırlanıyor. Yapılacak okulda ücretsiz eğitim verliecek, hiçbir şekilde ücret alınmayacak. Biz Türkiye’de ve dünyada 140 ülkede varız. Pakistan’a baktığımızda doğal afetler, seller, iç savaş sonucunda yetim sayısı bir hayli fazla. 200 milyon Pakistan nüfusunun yüzde 5’i yetim. Yani 10 milyona yakım yetim var" dedi.
 
HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI
 
Projeye katkıda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrı yapan Okumuş, "Pakistan bize her zaman kardeş gözüyle bakıyor. İHH İnsani Yardım Vakfı Manisa Şubesi olarak biz bu yetim okulunu zaten yaptıracağız. Manisa’da hayırsever vatandaşlarımız çıkıp buna bizde katkıda bulunmak istiyoruz derse, başımız gözümüz üzerine. İki kişi yapar, üç kişi yapar fakat sonucunda bunu Manisa yapacak" dedi.

Yayın Tarihi : 08.11.2015 : 18:46

Etiketler : Manisadan    Pakistana    Yetim    Okulu    Genel   


Yorumlar

4043
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN