Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Büyülü Oyuncakçı Dükkanı'

'Büyülü Oyuncakçı Dükkanı'
Angela Carter'ın kaleme aldığı ve Begüm Kovulmaz'ın çevirmenliğini üstlendiği 'Büyülü Oyuncakçı Dükkanı' raflarda yerini aldı.

 

Anne babalarının ölümü üzerine, aileden dışlanmış Philip Dayı, karısı Margaret ve onun iki erkek kardeşi Francie ve Finn'le birlikte Londra'ya giden üç kardeş Melanie, Jonathon ve Victoria'nın önüne gizemli ve gotik bir dünyanın kapıları açılmaktadır. 
 
Fakat tüm dünyası sahip olduğu oyuncakçı dükkânı olan, despot Philip Dayı, zengin aileden dışlanmış olmanın acısını bu üç kardeşten çıkarmaya kararlıdır.Buradaki hikâye, on beş yaşındaki Melanie'nin gözüyle anlatılıyor. Hayatını hayaller üzerine kuran romantik bir genç kız olan Melanie, bir geceyarısı karanlık tanrıların cazibesine kapılarak annesinin gelinliğini üzerine geçirir ve bahçeye iner, fakat bu bilinçsiz büyüme çabası için vakit çok erkendir, gelinlik gecesi bir trajediyle sonuçlanır.
 
Ülkemizde daha önce yayımlanmış Kanlı Oda ve Sirk Geceleri adlı kitaplarıyla bilinen, büyülü gerçekçilik türündeki eserleriyle Margaret Atwood, Salman Rüşdi ve Robert Coover gibi pek çok yazarı etkileyen Angela Carter, Büyülü Oyuncakçı Dükkânı'nda peri masallarına yapılan göndermeler ve Freudçu bilinçaltı kavramıyla örülü bir dünya sunuyor önünüze...
 

Yayın Tarihi : 08.11.2015 : 09:45

Etiketler : Büyülü Oyuncakçı Dükkanı    Angela Carter    Begüm Kovulmaz    Philip Dayı    karısı    Margaret    gotik    öykü    erkek kardeşi    Francie    Finn       


Yorumlar

3994
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN