Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Silvan’da Olaylı Gün

Silvan’da Olaylı Gün
Diyarbakır’ın 3 mahallesinde sokağa çıkma yasağı bulunan Silvan İlçesi’nde, bugün yasak kararını düdük çalarak protesto edip yürüyüş yapan gruba polis, gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti. Olaylar sırasında polise taş atan 23 kişi gözaltın alındı.

 

 
Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde geçen salı günü saat 05.00’den itibaren Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde PKK’lı teröristlerin sokaklara kazdığı hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması için ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağının ardından mahallelerdeki barikatları kaldırmak, hendekleri kapatmak için zırhlı araçlar ve kepçelerle giden polis ekiplerine teröristlerin uzun namlulu silahlarla ateş açması üzerine çatışmalar çıktı. Çatışmalarda bugüne kadar Özel Harekat polis memuru Necmi Çakır şehit olurken, 4 kişi de öldü.
 
PROTESTODA OLAYLAR ÇIKTI
 
Silvan’da yasak kararını protesto etmek için Cami Mahallesi Diyarbakır Caddesi üzerinde toplanan yaklaşık 100 kişilik bir grup, düdük çalarak yürüyüşe geçti. Polisin dağılmalarını istediği grup, yürüyüşe devam edince, gaz bombası ve TOMA’lardan tazyikli suyla müdahale edildi. Gruptakilerin de polise taş atması üzerine bir süre olaylar yaşandı. Polis, olaylara karışıp taş atan 23 kişiyi gözaltına aldı. Bu sırada hafta sonu kurslarına giden öğrenciler de olaylar arasında kalarak zor anlar yaşadı.
 
OPERASYON SÜRÜYOR
 
Güvenlik güçleri sokağa çıkma yasağı süren Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde PKK’lılara operasyonları da devam ediyor. Mahallelerde silah ve patlama sesleri yükselirken, ilçeye giriş ve çıkışlarda kontrol altına alındı.

Yayın Tarihi : 07.11.2015 : 15:32

Etiketler : Üç    Mahallesinda    Sokağa    Çıkma    Yasağı    Bulunan    Silvanda    Olaylı    Gün   


Yorumlar

9922
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN