Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Konteynır Kütüphane

Konteynır Kütüphane
Alsancak Rotaract Kulübü, 2012 yılından itibaren bir konteyneri kütüphaneye çevirerek, kütüphanesi olmayan kitap aşığı İzmirliler’e hizmet götürüyor.

 

Alsancak Rotaract Kulübü Dönem Başkanı Kemal Aksoy ve Toplum Hizmetleri Projeleri Başkanı Beril Tuaç projeleri hakkında bilgi verdi. Kemal Aksoy, “Öğrenmenin, kitap okumanın elbet yaşı yoktur ancak küçük yaşta edinilen kitap okuma alışkanlığı, kelime hazinesini geliştirdiği için ilerleyen dönemlerde çocuğun kendisini ve duygularını ifade etmesine yardımcı olur. Biliyoruz ki ekonomik gücü sebebiyle birçok çocuk bu imkânlardan yoksun olarak büyüyor. Bu düşünceden yola çıkarak bir nebzede olsa o çocuklara ulaşmak, okuyup kendilerini geliştirmelerine aracı olma amacıyla Alsancak Rotaract Kulübü olarak 3 senedir sürdürdüğümüz gezici kütüphane projesini büyüterek devam ettiriyoruz" dedi.
 
Bu düşüncelerle başlayan serüvenin 2012 yılından itibaren Konak Toros Mahallesinde ve Seferihisar’ın birçok mahallesinde ihtiyaç sahiplerine hizmet ettiğini kaydeden Beril Tuaç ise, “Bağışçılardan toplanan 3 bin 500 kitaba sahip olan kütüphanemizi geçtiğimiz hafta Seferihisar Düzce köyünden alınarak Konak’taki Boğaziçi Mahallesinde bulunan Barbaros Hayrettin Ortaokulu bahçesine yerleştirildi. Birçok okulun yakınında bulunan bu alanda halkın ve öğrencilerin kitaplarla buluşmasını hedefleniyoruz" diye konuştu.
 
 

Yayın Tarihi : 07.11.2015 : 11:16

Etiketler : Konteynır    Kütüphane    Bölge   


Yorumlar

3474
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN