Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir Atası İçin Yürüyecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 8. kez düzenleyeceği “Ata'ya Saygı Yürüyüşü" 10 Kasım Salı günü saat 12.00'de gerçekleştirilecek.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 77. yıldönümü için özel anma programı hazırladı. Büyükşehir Belediyesi'nin anma programı kapsamında bu yıl 8.'sini düzenlediği “Ata'ya Saygı Yürüyüşü" 10 Kasım Salı günü Alsancak Limanı'ndan başlayarak Cumhuriyet Meydanı'nda son bulacak. Saat 12.00'de başlayacak yürüyüşe katılan on binlerce İzmirli, hep bir ağızdan Ata'ya duydukları özlemi dile getirecek. Yürüyüş bitiminde Cumhuriyet Meydanı'nda toplanacak onbinleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası karşılayacak.
 
Aynı günün akşamında ise Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde de İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO) işbirliği ile “10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası Özel Konseri" konseri olacak. Ünlü sanatçı Zuhal Olcay'ın solist olarak katılacağı konsere İZDSO sanatçıları eşlik edecek. Programda Türk Beşleri'nden küçük eserler de seslendirilecek.
 
Kent tarihi ve kültürü açısından önemli çalışmalara imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi (APİKAM) de, 9 Kasım Pazartesi günü saat 18.00'de Dr. Eren Akçiçek'in, “Atatürk'ün Sağlığı, Hastalıkları, Vefatı" konulu söyleşisine evsahipliği yapacak. 

Yayın Tarihi : 07.11.2015 : 11:08

Etiketler : izmir büyükşehir belediyesi    10 kasım    yürüyüş    izmir    atası   


Yorumlar

7824
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN