Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Damızlık Doruk’un Çikolata Tutkusu

Damızlık Doruk’un Çikolata Tutkusu
Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde 45 bin metrekarelik alanda Platform Fuarcılık düzenlenen Anadolu EXPO 2. Canlı Hayvan Fuarı’nda çikolatayla beslenen Doruk adındaki bin 500 kiloluk damızlık sığır ilgi odağı oldu.

 

Küçük yaşta çikolata yemeye alıştırılan sevimli hayvanın sahibi Nezahat Karanfil, “Doruk henüz buzağı iken annesinden her süt içtiğinde hemen arkasından çikolata veriyordum. Aramızdaki bağ da böyle oluştu. Şimdi de çikolata yemeden geçirdiği bir günü yok" dedi.
 
Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olan Nezahat Karanfil, Aydın’ın İncirliova ilçesinde gözlerini dünyaya açan Doruk ile iletişim kurabilmek için çikolata verdiğini belirterek, “Şimdi günde 15 kilogram yem yiyor ve hemen ardından da bir çikolata istiyor. Ona kendi ellerimle boncuktan kolye ve bileklik yaptım. O benim çocuğum gibi oldu" dedi.
 
Gösterişli yapısıyla da fuarın gözdesi olan Doruk’u çikolata yerken gören ziyaretçiler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Özellikle Türkiye’nin dört bir yanından gelen hayvancılık sektörünün temsilcileri de Doruk’a gözü gibi bakan üniversiteli Nezahat Karanfil’i tebrik etti.
 
 

Yayın Tarihi : 07.11.2015 : 09:42

Etiketler : Damızlık    Dorukun    Çikolata    Tutkusu    Bölge   


Yorumlar

1341
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN