Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Maç Öncesi Olaylar

Maç Öncesi Olaylar
Ajax ile Fenerbahçe arasındaki UEFA Avrupa Ligi maçı öncesi Amsterdam'da şiddet olayları yaşandı.

 

Amsterdam'da gruplar halinde dolaşan sarı lacivertli taraftarlardan bazıları Dom meydanında bulunan bisikletleri devirince burada yaşayan Türkler, "Yapmayın" uyarısında bulundu.
 
Bu uyarının ardından iki grup arasındaki ortam gerildi ve kavga çıktı. Dam meydanı yakınlarında bulunan atlı ve köpekli polisler bunun üzerine Fenerbahçeli taraftarlara müdahale edince ortalık bir anda karıştı. Sarı lacivertliler, kendilerine karşı güç kullanan polislere civardaki kafeteryalarda bulunan masa ve sandalyeleri fırlatarak karşılık verdi.
 
Polis müdahalesinden sonra meydanda ortamın sakin olduğu belirtilirken, bazı iş yerlerinde maddi hasar oluştuğu kaydedildi. Yaklaşık 20 dakika süren olaylarda bazı taraftarlar hafif şekilde yaralanırken, 2 kişi gözaltına alındı.
 
 
EK GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI
Amsterdam Belediyesi daha önce yaptığı açıklamada maçtan dolayı şehrin bazı bölgeleri ile Arena Stadı çevresinde ek güvenlik önlemleri alındığını duyurmuştu.
 
 
AJAX TARAFTARLARI FENERBAHÇE DERNEĞİ'NE SALDIRDI
Bu arada, ev sahibi Ajax'ın taraftarları, Fenerbahçe Kulübü'nün Amsterdam'da Doctor H. Colijnstraat sokağında bulunan dernek binasının duvarına ayrımcılık içeren sloganlar yazdı. Hollanda'da yaşayan bir Türk'ün Twitter adresinden yayınlamasıyla ortaya çıkan fotoğraflar ülkedeki haber sitelerinde de anında yayına konuldu. Buradaki haberlerde, 'Ajax Yahudileri Fener'i öldürecek' mesajının duvarlara yazıldığı belirtildi.
 
Kaynak: Hürriyet

Yayın Tarihi : 05.11.2015 : 22:12


Yorumlar

9205
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN