Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Veliler, Kızılay’a Kan Bağışı Yaptı

Veliler, Kızılay’a Kan Bağışı Yaptı
Sağlık Bakanlığı, Türk Kızılayı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile uygulanan ’Geleceğin kan bağışçılarının kazanımı için teknik destek projesi’ kapsamında Nevşehir’de öğrenci velileri kan bağışında bulundu.

 

Okullarda uygulanacak proje kapsamında kan bağışları Nevşehir merkezde bulunan Mehmet Gülen Ortaokulu ile H. Lütfü Pamukçu Ortaokulu’nda yapılan etkinlikle başladı. Okul bahçelerine konuşlanan Kızılay otobüsünde öğretmenler ve öğrenci velileri kan bağışında bulundu. Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Tarık Akbaş, projede amaçlananın kanın acil bir ihtiyaç değil sürekli bir gereksinim olduğu gerçeğini herkese yerleştirmek olduğunu söyledi. Akbaş, güvenli ve yeterli kan tedariki için ülkemizdeki gönüllü, düzenli ve karşılık beklemeyen kan bağışçılarının sayısını artırmak istediklerini de ifade etti.
 
Kızılay Kan Bağışı Merkezinde görevli Uzman Dr. İbrahim Altıntaş kan bağışında bulunan herkese teşekkür etti. Öğrenci velilerinin kan vermeye duyarlı olduğunu görmekten mutluluk duyduğunu söyleyen Altıntaş, "Nevşehir Kızılay Kan Bağış Merkezi olarak sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra kan verecek kişiden kan alıyoruz. Aldığımız kanları hastanelerde kan bekleyen hastaların ihtiyaçlarını karşılıyoruz" diye konuştu.
 
 

Yayın Tarihi : 05.11.2015 : 15:31

Etiketler : Kızılaya    Kan    Bağışı    Yaptı    Genel   


Yorumlar

7260
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN