Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Londra’da Okul Harçları Protestosu

Londra’da Okul Harçları Protestosu
İngiltere’nin başkenti Londra’da, parasız eğitim ve üniversite harçlarının kaldırılmasını isteyen binlerce öğrenci yürüyüş yaptı. Yürüyüş sonunda polisle bazı öğrenciler arasında çatışma yaşandı. Çok sayıda öğrencinin gözaltına alındığı belirtildi.

 

Başkent Londra’da, binlerce öğrenci parasız eğitim ve okul harçlarını protesto etmek için bir araya geldi. Ülkenin birçok kentinden başkente gelen öğrenciler, paralı eğitim ve artan harçlara olan tepkilerini yürüyüş düzenleyerek gösterdi.
 
Londra’nın merkezinde bulunan Malet Sokağı’nda toplanan öğrenciler, hemen ardından başkentin en işlek yerlerinden Trafalgar Meydanı’ndan ilerleyerek parlamento binasına kadar yürüdü.
 
BOMBALAR YERİNE KITAPLAR OLSUN
 
Parasız eğitim’ isteyen öğrencilerin taşıdığı ’Vergileri zenginler ödesin’, ’Bombalar yerine kitaplar olsun’, ’Savaş değil eğitim istiyoruz’, ’İşçi ve öğrenciler birleşelim’ yazılı pankartlar dikkat çekti.
 
Ulusal Öğrenci Sendikası ve gençlik örgütleri tarafından organize edilen protesto yürüyüşünde İngiltere Başbakanı David Cameron ve hükümetine karşı sloganlar atıldı.

Yayın Tarihi : 05.11.2015 : 15:08

Etiketler : Londrada    Okul    Harçları    Protestosu    Dış    Haberler   


Yorumlar

5252
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN