Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ardahan’da Şehide Son Veda

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Caner Çelik’e (30) Kars ve Ardahan iki ayrı tören düzenlendi. Şehide veda töreninde annesi İsmigül Çelik, "Sen meyve verecektin. Bizi bırakıp nereye gidiyorsun" diyerek ağladı.

 

Şehit Uzman Çavuş Caner Çelik’in cenazesi havayolu ile önce Kars’a getirildi. Kafkas Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde düzenlenen törene Vali Günay Özdemir, Belediye Başkanı MHP’li Murtaza Karaçanta, AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan ve subaylar katıldı. İl Müftüsü Mehmet Genç, şehide dua etti. Vali Günay Özdemir, "Hepimizin başı sağ olsun. Bu acı bizleri derinden sarstı. Vatanımızın birliği, bölünmez bütünlüğü için canını feda eden şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve Türk milletine sabırlar diliyorum" dedi.
 
ŞEHİT ANNESİ, HERKESİ AĞLATTI
 
Kars’tan karayolu ile Ardahan’ın Hanak ilçesine getirilen şehit Uzman Çavuş Çelik’in cenazesi, Kaymakamlık önünde düzenlenen katafalka kondu. Vali Ahmet Deniz, Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın, Hanak Kaymakamı Mehmet Balıkçılar, subaylar ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Bayrağa sarılı tabutuna sarılan üç kardeşi ile babası Bahattin ve anne İsmigül Çelik gözyaşı akıttı. Bekar olan Uzman Çavuş Caner Çelik’e ağıt yakan annesi İsmigül Çelik, "Daha oğul dal vermedin. Yaprak vermedin. Sen meyve verecektin, bizi bırakıp nereye gidiyorsun" sözleri, törene katılanları ağlattı.
 
Alevi dedesinin şehitle ilgili konuşmasının ardından İl Müftüsü Aytekin Yılmaz, şehit Çelik için önce helallık istedi. Törene katılanların topluca haklarını helal ettiklerini bildirmesinin ardından Yılmaz, cenaze namazı kıldırdı. Tören sırasında baygınlık geçiren şehit Çelik’in yakınlarına ambulanslarda müdahale edildi.
 
Tören bitiminde şehit Uzman Çavuş Caner Çelik’in cenazesi Hanak’ın Serinkuyu Köyü’ne götürüldü. Çelik, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Yayın Tarihi : 05.11.2015 : 14:53

Etiketler : Ardahanda    Şehide    Son    Genel   


Yorumlar

6898
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN