Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yoğun Bakım Servisinde Yer Açılmasını Bekliyor

Yoğun Bakım Servisinde Yer Açılmasını Bekliyor
Sakarya’nın Söğütlü İlçesi’nde doğuştan kamburu bulunan  ve ameliyat olmak için devlet hastanelerine başvuran 32 yaşındaki Hatice Mazlum, 1 yıldan bu yana yoğun bakım servislerinde yer olmadığı gerekçesiyle ameliyat olamadı. Mazlum, "Yoğun bakım servisinde yer yok’ diye 1 yıldır ameliyat edilmeyince kamburum artmaya başladı. Ameliyat olmazsam bu beni ölüme kadar götürecek" dedi. 

 

Söğütlü İlçesi Türkbeylikkışla Mahallesi’nde oturan, doğuştan kamburu Hatice Mazlum, yıllardan bu yana ameliyat olabilmek için devlet hastanelerini dolaştığını, 1 yıl önce gittiği Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden "Yoğun bakım boşalınca seni çağıracağız" yanıtı verilmesine rağmen hala haber gelmediğini söyledi. Mazlum, şöyle dedi:
 
"Babamın maddi imkanı olmadığı için ameliyat yaptıramadı. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle çok sıkıntılar çektik. Evlendikten sonra bütün hastanelere gittim. Sürekli beni kandırıyorlar. 1 yıldır ’Ameliyatını yapacağız’ diyorlar, yapmıyorlar. ’Yoğun bakım boşalsın’ deyip beklememi istiyorlar. Bekliyoruz hala bir haber gelmedi. Ameliyat olmak istiyorum. Allah rızası için ameliyatımı yapın. Eşim çoban. Beraber kaldığımız kayınvalidem de rahatsız. Yardım istiyorum." 
 
Ekonomik olanakları yetersiz olduğu için özel hastanede ameliyat olamadığını bildiren Hatice Mazlum, her geçen gün kamburunun artmaya başladığını belirtti. 
 
YOĞUNLUK VARMIŞ
 
Görüşünü aldığımız Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği omirilik ameliyatlarının belli merkezlerde yapıldığını ve bu hastanelerde de yoğunluk olduğunu bildirdi. Açıklamada, hastanın Nisan ayında hastaneye başvurduğunu ve kendisine de bildirildiği, başka hastanelere yönlendirme yapıldığı belirtildi. 
 
 

Yayın Tarihi : 05.11.2015 : 14:34

Etiketler : Ameliyat    Olmak    İçin    Yoğun    Bakım    Servisinde    Yer    Açılmasını    Bekliyor    Genel   


Yorumlar

3946
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN