Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Küçük Ressam Üçüncü Sergisine Hazırlanıyor

Küçük Ressam Üçüncü Sergisine Hazırlanıyor
İzmir’de 6 yıldır ressam Azime Akbaş Yazıcı’yla çalışan 11 yaşındaki küçük ressam Azra Karzuk üçüncü kişisel sergisine hazırlanıyor.

 

 
5 Yaşından bu yana Azime Akbaş Yazıcı ile resim çalışmalarına aralıksız devam eden, 7 karma sergiye katılan Azra Karzuk, şimdi üçüncü kişisel sergisi için hazırlanıyor. Soyut portreler yapmaktan hoşlandığını dile getiren küçük ressam, Buca 75. Yıl İlköğretim Okulu’nda okuyor. Derslerinde de oldukça başarılı olan Azra Kanzuk, “Resim yapmayı çok seviyorum, kafam dinleniyor ama hayvanları da çok sevdiğim için büyüyünce veteriner olmak istiyorum. Ancak resim yapmayı asla bırakmam" dedi. 5 Yaşından bu yana yaptığı yaklaşık 200 resmi bulunduğunu belirten Kanzuk, yakında açacağı üçüncü kişisel resim sergisi için derslerinden zaman buldukça Azime Akbaş Yazıcı ile özel çalışmalar yaptığını belirtti.
 
Yazar ve şair kimliği ile de başarılı çalışmalarıyla edebiyat dünyasında bilinen ressam Azime Akbaş Yazıcı, Azra Karzuk gibi 3-11 yaş arası 10 çocukla birebir resim çalışmaları yapıyor. Çocukları çok sevdiğini ve onlarla çalışmanın kendisine enerji kattığını belirten Yazıcı, “Çocuklarla birlikte hem resim yapıyor hem eğleniyoruz. Hava güzelse bahçede resim yapıyoruz. Aynı zamanda bol bol doğayla baş başa kalıyoruz, istedikleri müzik eşliğinde resim yapıyoruz. Çiçekleri suluyoruz, yeni çiçekler dikiyoruz. Sadece resim yapmıyor, günü ve hayatı paylaşıyoruz. Onlar benim minik arkadaşlarım" dedi. Yazıcı, bir taraftan da yakında Bodrum’da açacağı yeni sergisine de hazırlanıyor.
 
Azime Akbaş Yazıcı, geçen mart ayında 10 öğrencisiyle birlikte ’Çocuk Elinden Çocuk Eline’ adlı karma resim sergisi açmış, elde edilen geliri de Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’na (TÜRGOK) bağışlayarak örnek bir sosyal sorumluluk çalışmasına imza atmıştı.

Yayın Tarihi : 05.11.2015 : 14:03

Etiketler : Küçük    Ressam    Üçüncü    Sergisine    Hazırlanıyor    Bölge   


Yorumlar

9916
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN