Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Yapıcı Muhalefet Yapacağız'

'Yapıcı Muhalefet Yapacağız'
1 Kasım genel seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre CHP’den Gaziantep milletvekili seçilen Akif Ekici, seçmenin kendilerine muhalefet görevi verdiğini ve parlamentoda bu görevi yapıcı bir şekilde yerine getireceklerini söyledi.

 

CHP Gaziantep İl Başkanlığı 1 Kasım genel seçiminin sonuçlarını değerlendirmek için parti binasında toplantı düzenledi. Toplantıya CHP Gaziantep İl Başkanı Mustafa Doğan ve 1 Kasım genel seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre milletvekili seçilen Akif Ekici, Mehmet Gökdağ ve partililer katıldı.
 
1 Kasım genel seçiminde eşit olmayan şartlarda seçim çalışması yaptıklarını belirten Ekici, seçmenin AK Parti’ye tek başına iktidar, kendilerine ise muhalefet görevini layık gördüğünü kaydetti.
 
Hükümet imkanlarının AK Parti tarafından kullanıldığı kampanya dönemi sonunda seçmenin iradesinin sandığa yansıdığını ve buna saygı duyduklarını kaydeden Ekici şöyle konuştu:
 
"40 günlük seçim çalışmaları maratonunda eşit olmayan şartlarda seçim çalışması yaptık. Hükümet imkanları her türlü hukuksuz bir şekilde kullanan bir yapıyla karşı karşıyaydık. Belediyelerin sermaye imkanının tamamı bir tek partinin kontrolünde ve güdümünde gerçekleşti. Bunun karşısında bizim gücümüz halk gücüydü, halkımıza inanıyorduk. Ben bu vesileyle tüm örgütümüze sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Beklediğimiz sonucu alamadık. Seçimin galibi olan AKP’de beklediği sonucu almadı, çünkü bu sonucu beklemiyorlardı. Daha aşağılarda bir sonuç bekliyorlardı. Beklediklerinin çok üzerinde bir sonuç çıktı. Seçimi yüzde 49 gibi bir sonuçla aldılar. Biz sosyal demokrat bir partiyiz, demokrasiye inanan insanlarız. Biz halkın iradesine son derece saygılıyız. Seçmenimiz, halkımız bize muhalefet görevi verdi. Biz bu görevi, en yapıcı, en keskin, en hızlı şekilde gerçekleştirmek için her türlü mücadeleyi vereceğiz. Yapıcı bir muhalefet yapacağız, çünkü ülkenin buna ihtiyacı var.&rdquo

Yayın Tarihi : 05.11.2015 : 14:01

Etiketler : Chpli    Ekici    Yapıcı    Muhalefet    Yapacağız    Politika   


Yorumlar

6036
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN