Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uyku Teknolojileri İstasyonu Kuruldu

Uyku Teknolojileri İstasyonu Kuruldu
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), uyku teknolojileri alanında dünyada bir ilki gerçekleştirerek Bioİzmir Projesi kapsamında uluslararası hizmet verecek, araştırmalar yapacak ilk Uyku Teknolojileri istasyonu’nu (Hub) DEPARK bünyesinde kuran uluslararası bir protokol imzaladı.

 

 
Rektör Prof. Dr. Mehmet Füzün, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin son yıllarda inovasyon, Ar-Ge, üniversite-sanayi işbirliği yönünde büyük atak yaptığını, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Özgören’in önderliğinde yapılan bu uluslararası anlaşma ve işbirliğinin de bu bağlamda çok önemli adım olduğunu söyledi. ISSTA Başkanı Thomas Penzel de, ISSTA adına dünyada ilk defa bir üniversite ile işbirliği protokolüne imza atmaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi. İmza törenine katılan ISSTA Genel Sekreteri Rayleigh Chiang, uyku ve uyku teknolojileri alanında geliştirilecek yeni tıbbi cihazların geliştirilmesinde DEPARK Sağlık Teknoparkı’nın kendileri için önemli fırsatlar sunacağını ifade etti.
 
Rektör Yardımcısı ve DEPARK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Özgören de uyku teknolojileri alanında dünyaya tanıtılacak ürün ve markaları yaratma hedefiyle yola çıktıklarını belirterek merkezin amacını şöyle özetledi:
 
"Türkiye’nin ilk sağlık teknoparkı Dokuz Eylül Üniversitesi’nde yer alıyor. Sağlık Tekponarkı ve Bioİzmir Projemizin genel amacı, dünyada sağlık teknolojisinde ne varsa bunları mümkünse İzmir’den çıkarmak. Buradan çıkabilecek markaları dünyaya tanıtabilmek, dünyada oluşabilecek teknolojileri de İzmir’de kuluçkalamak. Büyük bir hedef. ISSTA’nın dünyadaki ilk araştırma ve kuluçkalama istasyonunu İzmir’de açtık, diğer istasyonlar Kalifornia, Tayvan ve Berlin olarak düşünülüyor. Öncülüğü yapmış olmaktan mutluyuz. Özellikle dünyadaki Ar-Ge’leri buraya getirip bir marka ile Türk markası oluşturmak istiyoruz. Dünya markası oluşturmak için de doktorları, mühendisleri, işadamlarını, yatırımcıları, hukukçuları biraraya getirip aynı çatı altında buluşturma misyonunu üstlendik. ISSTA-İzmir HUB sayesinde, karşılıklı temsilciliklerin oluşturulması, tıbbi cihaz üretiminde faaliyet gösteren firmalarımızın uluslararası görünürlüğünün arttırılması, tıbbi cihaz alanında uluslararası bir marka oluşturulması ve bu alanda İzmir’in öncü rol üstlenmesi, yeni uluslararası yatırım ve işbirliği fırsatlarının yaratılması mümkün hale gelecek" dedi.
 
Protokol töreninin ardından, 3. Uluslararası Uyku Teknolojileri Birliği Toplantısı, tüm katılımcıların iştirakı ile çalıştay olarak iki gün süren karşılıklı görüş alışverişi ve değerlendirmelerle tamamlandı.

Yayın Tarihi : 05.11.2015 : 11:57

Etiketler : Deparkta    Uyku    Teknolojileri    İstasyonu    Kuruldu    Bölge   


Yorumlar

4204
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN