Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Diyarbakır’da Suç Örgütüne Operasyon

Diyarbakır’da Suç Örgütüne Operasyon
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin suç örgütüne yönelik düzenlediği operasyonda 1 kişi tutuklanırken, şüphelilerle birlikte 2 tabanca, 2 av tüfeği, fişek ve mermilerin yanı sıra uyuşturucu ele geçirildi.

 

 
Diyarbakır Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin arazi anlaşmazlığı nedeniyle bir işadamının para karşılığı öldürüleceği bilgisinin alınması üzerine suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendiğini açıkladı. Açıklamada, şöyle denildi:
 
"Konu ile ilgili eşzamanlı olarak 5 ayrı adrese yapılan operasyonda 3 şahıs gözaltına alınmıştır. Yapılan operasyonda şüpheli şahıslara ait evlerde yapılan aramalarda 2 ruhsatsız tabanca, 2 av tüfeği, 4 şarjör, 66 kısa namlulu silaha ait fişek, 66 av tüfeğine ait kartuş, 1 balistik çelik yelek, 1 dürbün ve 141 gram esrar maddesi ele geçirilmiştir. Ayrıca aramalarda ele geçirilen ruhsatsız tabancalardan birinin yapılan balistik incelemeler neticesinde, bahse konu işadamının başkanı olduğu kuruluşa yönelik geçmiş tarihte meydana gelen kurşunlama olayında kullanıldığı tespit edilmiştir. 04.11.2015 tarihinde gözaltındaki şahıslaryapılan tahkikat sonrası mahkemeye çıkarılmış, şahıslardan biri tutuklanmıştır."
 
SİLAH KAÇAKÇILIĞI OPERASYONU
 
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri silah ve mühimmat kaçakçılığı yapan suç örgütlerine yönelik düzenlediği operasyonda 1 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelinin evinde yapılan aramada 5 ruhsatsız tabanca, 5 şarjör ve 1 namlu yapımında kullanıldığı değerlendirilen demir çubuk ele geçirildi. Şüpheli polisteki soruşturması ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı. Valilik açıklamasında, "İlimiz genelinde suç örgütlerine ve silah ve mühimmat kaçakçılığı yaparak haksız çıkar sağlayan şahıslara yönelik yürütülen çalışmalar kararlılıkla ve aralıksız bir şeklide devam edecektir" denildi.

Yayın Tarihi : 05.11.2015 : 10:24

Etiketler : Diyarbakırda    Suç    Örgütüne    Operasyon   


Yorumlar

2319
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN