Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Öztosun İzmir’in Gururu Oldu

Öztosun İzmir’in Gururu Oldu
Yaşar Üniversitesi öğrencisi milli triatlet İpek Öztosun, geçen haftasonu Kuşadası’nda 14 ülkeden 145 sporcunun katılımıyla düzenlenen Biathle ve Triathle Açık Avrupa Şampiyonası’nda biathle dalında teklerde ve çiftlerde Avrupa şampiyonluğunu kazandı.

 

Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Kaymakamlığı’nın desteğiyle, Dünya Pentatlon Birliği (UİPM), Avrupa Pentatlon Konfederasyonu (ECMP) ve Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu tarafından organize edilen Biathle-Triathle Açık Avrupa Şampiyonası finali, geçen haftasonu yapıldı. Bu yıl ilk kez düzenlenen şampiyonaya, 14 ülkeden 70’i kadın 75 ‘i erkek 145 sporcu katıldı. Yaşar Üniversitesi Matematik Bölümü öğrencisi Triatlon Türkiye ve Balkan Şampiyonu, Avrupa ikincisi, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin 2016 Rio Olimpiyatları yolunda desteklediği 16 altın sporcu arasında yer alan İpek Öztosun da biathle dalında yarışa katıldı. Tüm rakiplerini geride bırakan Öztosun teklerde Avrupa Şampiyonu olurken çitflerde de triatlet Ali Mutlu ile birlikte bir şampiyonluk daha kazandı. 
 
Şampiyonaya, Türkiye’den katılan 54 sporcu büyük başarı sergiledi. ,Türkiye, takım ve bireyselde; ’Yıldız A’, ’Takım’, ’Junior’ ve ’Master D’ kategorilerinde 18 altın, 17 gümüş ve 22 bronz madalya kazandı. 
 

Yayın Tarihi : 05.11.2015 : 11:10

Etiketler : izmir    ipek    yaşar üniversitesi    avrupa şampiyonu   


Yorumlar

5787
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN