Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çocuklar İçin Zumba Zamanı

Bayraklı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, halk arasında "dans ederek zayıflamak" olarak bilinen zumba sporunu ’zumba kids’ adı altında çocuklara yaptırıyor.

 

Uzman eğitmenler eşliğinde Bayraklı Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu, 75. Yıl Mahallesi Kültür Merkezi ve Manavkuyu Kadın Dünyası Salonu’nda sürdürülen zumba derslerine artık çocuklar da katılıyor. Çocuklar zumba sayesinde keyifli dakikalar geçiriyor. Çalan müzik eşliğinde eğitmenlerin gösterdiği ritimlere ayak uyduran çocuklar, hem spor yapıyor hem de dans ediyor. Kısa dans koreografilerine müzik eşliğinde eşlik eden çocuklar, zumba sayesinde grup halinde senkronize dans etme yeteneklerini geliştirerek sosyal gelişimlerine de katkıda bulunuyor. Yetkililer daha çok talep olması halinde yeni bölgelerde kurs açacaklarını dile getirdi.
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, çocuklara yönelik çok sayıda projelerinin olduğunu belirterek, “Zumba sporuna özellikle kadınlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Şimdi bu sporu çocuklarımız için de düzenliyoruz. Uzman arkadaşlar eşliğinde bunu gerçekleştiriyoruz. Olumlu geri dönüşler alıyoruz. Zumba’nın çocukların gelişimine katkı sağlayan bir spor olduğunu biliyoruz. Bayraklı Belediyesi olarak spora ve sporcuya desteğimiz sürecek" dedi.

Yayın Tarihi : 04.11.2015 : 10:47

Etiketler : Çocuklar    İçin    Zumba    Zamanı    Bölge   


Yorumlar

3709
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN