Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İZBAN Rekor Kırdı

İZBAN Rekor Kırdı
Ekim ayını 7 milyon 768 bin 561 yolcu ile kapatan İzmir Banliyö Sistemi, tüm zamanların en fazla yolcu sayısına ulaştı.

 

İZMİR’in kuzey-güney aksında 5 yıldır vatandaşlara güvenli, konforlu ve hızlı bir raylı toplu taşıma alternatifi sunan İZBAN, tüm zamanların en fazla yolcu taşıma kapasitesine ulaştı. 
 
İZBAN, Ekim ayını 7 milyon 520 bin 731 biletli yolcu taşıyarak tamamladı. Yasal olarak ücretsiz taşıdığı yolcularla birlikte bu dönemde 7 milyon 768 bin 561’e ulaşan İzmir Banliyö Sistemi’nde daha önce bir ayda en fazla yolcu, Mayıs 2015’te taşınmış ve 7 milyon 391 bin 130 rakamına ulaşılmıştı.
 
İZBAN yetkilileri, 40 set Körfez Yunusu’nun devreye girmesi,  3’lü dizi düzenine geçilmesi ve sefer planlarında yapılan değişikliklerin yolcu sayısını olumlu yönde etkilediğini belirterek, “Ağustos 2014’ten bu yana 219 vagondan oluşan 73 setlik bir filoya ulaştık. Katlanarak artan filomuz, işletmecilik yaptığımız hat üzerinde yolcularımıza sunduğumuz hizmetin konfor düzeyini artırdı ve bu da yolculuk rakamlarımıza olumlu olarak yansıdı” dedi. 
 
Yetkililer, yakında Torbalı’ya uzanacak hattın yanı sıra Selçuk ve Bergama projelerinin de devreye alınmasına paralel olarak set sayısının daha da artacağını vurguladı.

Yayın Tarihi : 04.11.2015 : 10:29

Etiketler : İZBAN    metro    yolcu    ulaşım       


Yorumlar

5730
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN