Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


2 Milyon Liralık Kaçak Sigara Operasyonu

2 Milyon Liralık Kaçak Sigara Operasyonu
İzmir’de, polisin kaçakçılık operasyonunda, son yılların rekoru kırıldı. İran’dan yurda sokulduktan sonra İzmir’de piyasaya sürülecek olan 2 milyon 175 bin TL değerindeki 362 bin 500 paket sigara ele geçirildi. Polis, 1 milyon 794 bin 375 TL, kamu zararının önlendiğini açıkladı.

 

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sigara kaçakçılığına yönelik çalışma yaptı. Yapılan istihbarat çalışmaları sırasında, kente kaçak sigara getirileceği duyumu alındı. Bunun üzerine sıklaştırılan çalışmalar sonrasında, yurda İran üzerinden, gümrük kaçağı sigara girişi yapıldığı saptandı. Polis Bornova kent girişinde önlem aldı. Belirlenen TIR’ın kente girmesiyle de operasyona başlandı. Tütün Mamulleri ve Alkollü İçki Kaçakçılığı Bürosuna bağlı polisler, durdurulan TIR’ın dorsesinde, 2 milyon 175 bin TL değerindeki 362 bin 500 paket sigara bulundu.
 
Son yolların en yüksek düzeyle operasyonunu yapan polis, TIR şoförü R.Ç.’yi de gözaltına aldı. İşlemlerden sonra adliyeye gönderilen R.Ç., tutuklandı. Bu arada kaçak sigaraların piyasaya sürülmesine engelleyen polis yetkilileri, operasyonla, 1 milyon 794 bin 375 TL, kamu kararının önlendiğini açıkladı.

Yayın Tarihi : 02.11.2015 : 12:17

Etiketler : Milyon    Liralık    Kaçak    Sigara    Operasyonu   


Yorumlar

4063
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN